2023-ին Ավանում կբարեկարգվի 11 բակային տարածք
Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը Ավան վարչալան շրջանում ծանոթացել է իրականացված և առաջիկայում մեկնարկող բարեկարգման աշխատանքներին։
«Բարեկարգման ծրագրում ընդգրկված Երևանի թիվ 51 մանկապարտեզը շրջայցի առաջին հասցեն էր։ 60-ականներին կառուցված և մինչ օրս չհիմնանորոգված մանկապարտեզը վերանորոգումից հետո ոչ միայն կունենա անվտանգ ու հարմարավետ պայմաններ, այլև 280-ի փոխարեն կընդունի անհամեմատ մեծ թվով փոքրիկների։
Նոր նախագծերի մեկնարկից բացի տարեկան նախագծերով բարեկարգված բակերի ու խաղահրապարակների թիվն Ավանում փուլ առ փուլ ավելանում է։ Վառ օրինակ է առանձնատներով առանձնացող 6-րդ թաղամասը, որն արդեն ունի հարմարվետ պուրակ ու ֆուտբոլի դաշտ։
Ընդհանուր առմամբ՝ 2023-ին Ավանում կբարեկարգվի 11 բակային տարածք: Վերջին հինգ տարում իրականացված ու իրականացվող նախագծերի արդյունքում հարմարավետ պայմաններ կապահովվեն 24 բակերում»,- սոցցանցում գրել է Ավինյանը:

Заместитель мэра Еревана Тигран Авинян ознакомился с проведенными и начатыми работами по благоустройству в Аванском административном районе.
«Ереванский детский сад №51, включенный в программу благоустройства, был первым адресом тура. Детский сад, построенный в 60-х годах и до сих пор не отремонтированный, после ремонта будет иметь не только безопасные и комфортные условия, но и примет несравненно большее количество детей вместо 280.
Помимо запуска новых проектов, в Аване постепенно увеличивается количество благоустроенных по ежегодным проектам дворов и детских площадок. Яркий пример — 6-й микрорайон с частными домами, в котором уже есть благоустроенный парк и футбольное поле.
В целом в 2023 году в Аване будет благоустроено 11 дворовых территорий. В результате реализованных за последние пять лет проектов в 24 дворах будут обеспечены комфортные условия", - написал Авинян в соцсети.