Շենգավիթում բարեկարգ կդառնա ավելի քան 100 բակային տարածք, որից 35-ը՝ այս տարվա ընթացքում. Տիգրան Ավինյան
Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը Շենգավիթում մասնակցել է բարեկարգված բակի բացման։
«Շենգավիթում ներկա էի հերթական բարեկարգ և հարմարավետ բակի բացմանը։
Այն, որ Երևանի բակերը պետք է նախատեսված լինեն բնակիչների համար և ծառայեն նրանց հանգստին ու երեխաների ժամանցին, մեր ծրագրի կարևորագույն կետերից է, որին անշեղորեն հետևում ենք։
Որպես արդյունք՝ միայն Շենգավիթում իրականացվող նախագծերը բարեկարգ կդարձնեն ավելի քան 100 բակային տարածք, որից 35-ը՝ այս տարվա ընթացքում։
Մեր ծրագրի կարևոր նախապայմանը Երևանի համաչափ զարգացման սկզբունքն է, ինչի շնորհիվ՝ Աերացիա թաղամասում ևս բոլոր բակերը շուտով հարմարավետ ու բարեկարգ տեսք կունենան։
Այս տարի 200-ից ավելի ավտոտնակներով փակված անհարմար բակեր փոխարինվել և փոխարինվում են խաղահրապարակներով, ֆուտբոլի խաղադաշտերով և հարմարավետ պայմաններով։
Բակերի վերանորոգման ծրագիրը մենք շարունակելու ենք և ավարտին հասցնելու, հուսով եմ՝ գալիք հնգամյակում»,- գրել է Տիգրան Ավինյանը ֆեյսբուքի իր էջում։

Заместитель мэра Еревана Тигран Авинян принял участие в открытии благоустроенного двора в Шенгавите.
«В Шенгавит я присутствовал на открытии очередного благоустроенного двора.
То, что дворы Еревана должны быть предназначены для жителей и служить для их отдыха и развлечения детей, является одним из важнейших пунктов нашей программы, которой мы постоянно следуем.
В результате реализованные проекты только в Шенгавите благоустроят более 100 дворовых территорий, 35 из которых в текущем году.
Важной предпосылкой нашего проекта является принцип сбалансированного развития Еревана, благодаря которому все дворы в районе Аэрации вскоре будут выглядеть благоустроенными.
В этом году неудобные, перекрытые дворы с более чем 200 гаражами заменяются детскими площадками, футбольными полями и комфортными условиями.
Мы продолжим и закончим проект ремонта двора, надеюсь, в ближайшие пять лет", - написал Тигран Авинян на своей странице в Facebook.