«Այս տարի Երևանում 210 բակ է հիմնանորոգվելու. հատկացվել է 5.7 միլիարդ դրամ». Տիգրան Ավինյան
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը 5 տարի իրականացրել է այն ծրագրերը, որոնց մասին խոսել ենք դեռևս 2017 թվականին։ Այդ բոլոր ծրագրերը մեր քմահաճույքները չեն եղել․ հիմնված են եղել երևանցիների՝ մեզ ասված խոսքի վրա». Երևանի ավագանու ընտրություններին ընդառաջ կուսակցության դրամահավաք-երեկոյի ժամանակ հայտարարել է ՔՊ վարչության անդամ, Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
Նրա խոսքով՝ օգոստոսի 15-ից Երևանում այլևս ոչ մի «Գազել» չի երթևեկի՝ որպես տրանսպորտ.
«Մեզ ասել են, որ 1950-70-ականներին, վերջերս նաև պարզվել է, որ 2000-2010-ականներին տեղադրված վերելակները վտանգավոր են։ Եվ վտանգավոր են բազմաթիվ բազմաբնակարան շենքերում, որոնք փոխարինվել են նաև վերջին 5 տարվա ընթացքում։ Հաջորդ մեր հնգամյակի պարագայում ուզում եմ հստակ ֆիքսել, որ մնացյալ բոլոր 3149 վերելակները Երևանում փոխված են լինելու։ Մեզ ասել են, որ հանրային տարածքները օտարված են, և այգիներում կրպակներ կան, հին սրճարաններ, որոշ դեպքերում՝ մսի պասաժներ, և հանրային տարածքներն ու այգիները հարմար չեն երեխաների և ընտանիքների զբոսանքի համար։ Ուզում եմ տեղեկացնել, որ Երևանում այս պահի դրությամբ Մերգելյանի այգում, Օղակաձև այգում, «Դավիթ Անհաղթի» անվան այգում, «Մինաս Ավետիսյանի» անվան այգում, Կոմիտասի շուկայի կողքի հարակից այգում, Հաղթանակի 40-ամյակին նվիրված այգում, Դավթաշենի 1-2-րդ թաղամասի միջակայքի այգում, և այսպես շարունակ, քաղաքի 15 այգում տեղի են ունենում հիմնանորոգումներ։ Եվ այդ այգիները վերադարձվում են երևանցիներին։
Մեզ ասել են, որ քաղաքի բակերը լցված են ավտոտնակներով։ Եվ Երևանը միգուցե հարմար է ավտոտնակների, բայց ոչ՝ երևանցիների, երեխաների, հանգստի համար։ Միայն այս տարի հատկացվել է 5,7 միլիարդ դրամ՝ երևանյան բակերում հիմնանորոգումներ իրականացնելու, ավտոտնակները ֆուտբոլի դաշտերով և հանգստի գոտիներով փոխարինելու համար։ Համեմատության համար ասեմ՝ վերջին 10 տարվա հանրագումարում այս մեկ տարվա չափով գումար հատկացված չի եղել»,- ասաց Տիգրան Ավինյանը՝ ընդգծելով․ «Այս տարի Երևան քաղաքում 210 բակ է հիմնանորոգվելու»։

«В этом году в Ереване будет капитально отремонтировано 210 дворов. Было выделено 5,7 млрд драмов». Тигран Авинян
Партия «Гражданский договор» в течение 5 лет реализовывала программы, о которых мы говорили еще в 2017 году. Все эти программы не были нашей прихотью, а были основаны на словах ереванцев рассказанных нам». Об этом в преддверии выборов в Совет старейшин Еревана заявил на благотворительном вечере партии член комитета ГД, заместитель мэра Еревана Тигран Авинян.
По его словам, с 15 августа в Ереване не будут использоваться "Газели" в качестве транспорта.
«Нам сказали, что лифты, установленные в 1950-70-х годах, а недавно также выяснилось, что и лифты, установленные в 2000-2010-х годах, опасны. И опасны они и во многих многоквартирных домах, замененных за последние 5 лет. В случае нашего следующего пятилетнего правления хочу уточнить, что все оставшиеся 3149 лифтов в Ереване будут заменены. Нам сказали, что общественные места присвоены, а в парках есть ларьки, старые кафе, в некоторых случаях мясные лавки, а общественные места и парки не подходят для прогулок детей и семей. Довожу до вашего сведения, что на данный момент в Ереване, в парке Мергелян, парке Огакаин, парке "Давит Анахт", парке "Минас Аветисян", в прилегающем парке рядом с рынком Комитаса, в парке посвященном 40-летию Победы, между 1-м и 2-м районами Давташена в саду и далее в 15 парках города проводится капитальный ремонт. И эти парки возвращены ереванцам.
Нам говорят, что городские дворы заполнены гаражами. А Ереван может быть и подходит для гаражей, но никак не для ереванцев, для детей, для отдыха. Только в этом году на капитальный ремонт дворов Еревана, замену гаражей футбольными полями и зонами отдыха было выделено 5,7 млрд драмов. Для сравнения, даже в сумме за последние 10 лет стольго денег не было выделено ", - подчеркнул Тигран Авинян. «В этом году в городе Ереване будет капитально отремонтировано 210 дворов».