«Այս տարվանից պետք է ամբողջ Երևան քաղաքում 1 ժամով լուսավորությունը երկարացնենք». Տիգրան Ավինյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Այս տարվանից պետք է ամբողջ Երևան քաղաքում 1 ժամով լուսավորությունը երկարացնենք». Տիգրան Ավինյան  (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Պարոն Գևորգ Սիմոնյանի հետ քննարկել ենք լուսավորության ժամերի երկարացման հարցը և նվազագույնը հենց այս տարվանից պետք է մեկ ժամով լուսավորությունն ամբողջ Երևան քաղաքում երկարացնենք, իսկ հաջորդ տարվանից պետք է ձգտենք նրան, որ ամբողջ գիշեր լուսավոր պահենք Երևանը». այս մասին այսօր Երևանի քաղաքապետարանի գործակարգավարական նիստի ժամանակ հայտարարեց Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
«Երքաղլույս» ընկերությունից զեկուցեցին, որ անցած շաբաթվա ընթացքում արտաքին լուսավորության ցանցի վթարների վերաբերյալ ստացվել է 266 ահազանգ։ Վերականգնվել է 233 վթար, չվերականգնված վթարների քանակը՝ 33-ն է, որը կազմում է 12.5%:

«С этого года мы должны продлить на 1 час освещение во всем городе Ереване». Тигран Авинян (ВИДЕО)
«С господином Геворком Симоняном мы обсудили вопрос о продлении времени освещения, и начиная с этого года, как минимум, мы должны продлить освещение на один час во всем городе Ереване, а со следующего года мы должны стремиться к тому, чтобы Ереван освещался всю ночь». Об этом сегодня на административном заседании мэрии Еревана заявил заместитель мэра Еревана Тигран Авинян.
Как сказано в сообщении компании «Ергаглуйс», за прошедшую неделю было получено 266 сообщений об авариях на сетях наружного освещения. Восстановлено 233 аварии, количество неустраненных аварий – 33, что составляет 12,5%.