Ներկայում չշահագործվող և ավիրված գեղասահքի դպրոցը շուտով այս տեսքը կունենա. Տիգրան Ավինյան (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը ներկայացրել է գեղասահքի դպրոցի նոր նախագիծը։
«Ներկայում չշահագործվող և ավիրված գեղասահքի դպրոցը շուտով այս տեսքը կունենա:
Երևանի մենապայքարային մարզաձևերի բարձրագույն վարպետության մարզադպրոցը  կընդունի մինչև 800 սաների, ովքեր կկարողանան նոր պայմաններում զբաղվել տարբեր մարզաձևերով՝ բռնցքամարտով, հունա-հռոմեական և ազատ ոճի ըմբշամարտով, ձյուդոյով, սամբոյով և քիքբոքսինգով: Մարզադպրոցում, ուր կարող են հաճախել ցանկացած տարիքի սաներ, բոլոր մարզումները անվճար են։ Կարևոր է, որ սաներին մարզելու են հավաքականի մարզիչները՝ հավաքականի կազմը լրացնելով հենց այստեղ սովորող սաներով։
Նախագիծը արդեն  փորձարկման փուլում է, իսկ շինարարության սկիզբը նախատեսվում է մեկնարկել 2023թ.-ի 4-րդ եռամսյակում։ Շնորհակալ եմ «Evocabank»-ին աջակցության համար: Սա համայնք-մասնավոր գործընկերության վառ օրինակ է, որը, համոզված եմ, երախտագիտությամբ է ընդունվելու երևանցիների կողմից»,- ասվում է Տիգրան Ավինյանի «Ֆեյսբուքի» էջում արված գրառման մեջ։

Заместитель мэра Еревана Тигран Авинян представил новый проект школы фигурного катания.
Ереванская школа боевых искусств высшего мастерства примет до 800 учеников, которые смогут в новых условиях заниматься различными видами спорта: боксом, греко-римской и вольной борьбой, дзюдо, самбо и кикбоксингом. В спортивной школе, где могут заниматься ученики любого возраста, все тренировки будут бесплатные. Важно, что воспитанников будут тренировать тренеры команды, пополняя состав сборных обучающимися здесь студентами.
Проект уже находится в стадии испытаний, а начало строительства планируется в 4 квартале 2023 года. Спасибо "Evocabank" за поддержку. Это яркий пример общинно-частного партнерства, который, я уверен, будет с благодарностью воспринят ереванцами", - написал Тигран Авинян на своей странице в Facebook.