Տիգրան Ավինյանն ու Անն Լույոն քննարկել են Երևանի և ֆրանսիական քաղաքների միջև հարաբերությունների ընդլայնման հեռանկարները
Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Անն Լույոյին:
Ընդգծելով Երևանի և ֆրանսիական քաղաքների միջև բարեկամական ու գործընկերային հարաբերությունների ընդլայնման հեռանկարները՝ փոխքաղաքապետը կարևորել է ապակենտրոնացված համագործակցությունը: Խոսելով ընթացիկ ծրագրերից՝ անդրադարձել է եղել քաղաքաշինության ոլորտում Լիոնի հետ գործակցությանը:
Դեսպան Անն Լույոն, իր հերթին, կարևորել է ծրագրերի շարունակականության ապահովումը, նաև ոլորտային մասնագետների ուղիղ շփումներն ու փորձի փոխանակումը:

Тигран Авинян и Анн Луйо обсудили перспективы расширения отношений между Ереваном и французскими городами
Заместитель мэра Еревана Тигран Авинян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Франции в Армении Анн Луйо.
Подчеркнув перспективы расширения дружеских и партнерских отношений между Ереваном и французскими городами, вице-мэр сделал акцент на децентрализованном сотрудничестве. Говоря о текущих проектах, он упомянул о сотрудничестве с Лионом в сфере градостроительства.
Посол Анн Луйо, со своей стороны, подчеркнула важность обеспечения преемственности программ, а также прямых контактов и обмена опытом между специалистами в этой области.