Տիգրան Ավինյանը կոյուղու վնասման առնչությամբ հանձնարարականներ տվեց (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հերթական գործակարգավարական խորհրդակցությունը սկսեց քննարկմամբ, թե ինչպես անել, որ անթերի համակարգվի ասֆալտապատման գործընթացը․
«Հիմա Մուրացանում միջին նորոգման աշխատանք է արած, պարզվում է, որ կոյուղու լուրջ խնդիր կա, և նորից պետք է փորել»,- նշեց Ավինյանը։
Ըստ Կամո Արեյանի՝ երբեմն տեխնածին աղետները անխուսափելի են, և Մուրացանի դեպքը դրա վկայությունն էր, քանի որ կոյուղու վթարը ի հայտ է եկել ասֆալտապատումից հետո․
«Այլ բան, որ նախապես ուսումնասիրվի վիճակը, ակտավորվի, և ըստ այդմ էլ համաձայնեցվի՝ որը որից առաջ արվի»,- նշեց Կամո Արեյանը։
Տիգրան Ավինյանը հետաքրքրվեց՝ արդյո՞ք կա խնդիր, որ, օրինակ, «Վեոլիան» տեղեկություն չունի ընդհանուր ցանցի վիճակի մասին․
«Կոյուղագծի վրա կառուցապատում է իրականացվել տարիների ընթացքում։ Կոյուղագիծը լվացվել, մաքրվել է և գտնվել է աշխատանքային վիճակում։ Ասֆալտապատման աշխատանքներից հետո, հավանաբար, դիտահորի փլուզում է տեղի ունեցել, ու խցանումը հնարավոր չի լինում բացել»,- ավելացրեց «Վեոլիա ջրի» ներկայացուցիչը։

Тигран Авинян дал указания относительно повреждения канализации (ВИДЕО)
Очередное процедурное совещание заместитель мэра Еревана Тигран Авинян начал с обсуждения того, как сделать процесс асфальтирования идеально скоординированным.
"Сейчас в Мурацане сделали средние ремонтные работы, но оказывается, что с канализацией серьезная проблема, и ее нужно копать заново", - сказал Авинян.
По словам Камо Ареяна, иногда технические ЧС неизбежны, и случай с Мурацаном тому подтверждение, поскольку авария канализации произошла уже после асфальтирования.
«Другое дело — заранее изучить ситуацию, принять меры и соответственно договориться, что следует сделать в первую очередь», — сказал Камо Ареян.
Тигран Авинян поинтересовался, нет ли проблемы в том, что, например, у «Веолии» нет информации о состоянии общей сети.
«В течение многих лет велось строительство над этой канализационной линией. Канализация промыта, промыта и находится в рабочем состоянии. «После асфальтирования люк, вероятно, обрушился, и вскрыть засор не представился возможным», — добавил представитель «Веолия Уотер».