Հուլիսի 8-ից նոր տրոլեյբուսները դուրս կգան երթուղի
Երևանի քաղաքապետարանի տրանսպորտի վարչության պետ Վազգեն Հարությունյանը նիստին հայտարարեց, որ նոր տրոլեյբուսները կշահագործվեն արդեն հուլիսի 8-ից․
«Ներկրված տրոլեյբուսների մաքսազերծման աշխատանքները այսօր ավարտված կլինեն, և պատրաստ կլինեն շահագործման։ Նոր տրոլեյբուսներով նախատեսված երթուղիների սպասարկումը նախատեսվում է իրականացնել հուլիսի 8-ից»,- հայտարարեց Վազգեն Հարությունյանը։
Նշենք, որ փողոց դուրս կգա 15 նոր տրոլեյբուս․ նախատեսվում է մինչև տարեվերջ ևս 15 տրոլեյբուս գնել։ Մրցույթն արդեն կայացել է։

С 8 июля на маршрут выйдут новые троллейбусы
Как сообщил на заседании начальник транспортного управления мэрии Еревана Вазген Арутюнян, новые троллейбусы будут эксплуатироваться с 8 июля.
«Сегодня будет завершено таможенное оформление импортных троллейбусов, и они будут готовы к эксплуатации. Обслуживание намеченных маршрутов новыми троллейбусами планируется осуществлять с 8 июля", - сообщил Вазген Арутюнян.
Следует отметить, что на улицу выйдут 15 новых троллейбусов, а до конца года планируется закупить еще 15 троллейбусов. Конкурс уже состоялся.