«Մեր խորին շնորհակալությունը»․ Տիգրան Ավինյանը Ֆորշին է հանձնել նոր բնակարանի բանալիները
«Երևանը հարուստ է մշակույթով և մարդկանցով, ովքեր պահպանում և հավերժացնում են այն։ Մեր խորին շնորհակալությունը Ֆորշին՝ իրական երևանյանը երաժշտության մեջ պահպանելու համար»։
Երևանի քաղաքապետարանն էլ հայտնում է, որ մայրաքաղաքին բազմաթիվ ստեղծագործություններ նվիրած Ֆորշին այսօր Երևանն է իր խորհրդանշական նվերը փոխանցում. փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը նոր բնակարանի բանալին է հանձնել երգահանին:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Երևանի քաղաքապետարանը Երևանի սեփականություն համարվող Շինարարների 15 շենքի 63 բնակարանը սեփականության իրավունքով անհատույց կնվիրի երգահան Վահան Գևորգյանին՝ Ֆորշին։

«Ереван богат культурой и людьми, которые ее сохраняют и увековечивают. Наша глубокая благодарность Форшу за сохранение настоящего Еревана в музыке».
Мэрия Еревана также сообщает, что сегодня Ереван передает свой символический подарок Форшу, который подарил столице множество работ. Ключ от новой квартиры певцу вручил заместитель мэра Тигран Авинян.
Ранее мы сообщали , что мэрия Еревана безвозмездно передаст квартиру 63 в доме на ул. Шинарарнери 15, который считается собственностью Еревана, поэту-песеннику Ваану Геворгяну (Форшу).