«Երևանը 30 նոր ավտոբուս կստանա՝ առանց հավելյալ վճարի». Տիգրան Ավինյան
«Բավական ծանր բանակցություններից հետո շաբաթ օրը գրավոր հաստատում ենք ստացել, որ Zhong thong ընկերությունը պատրաստվ է հավելյալ 30 ավտոբուս տալ նույն պայմանագրի շրջանակներում՝ առանց պայմանագրի փոփոխելու». տեղեկացրել է Երևանի քաղաքապետարանի տրանսպորտի վարչության պետ Վազգեն Հարությունյանը։ Արդեն փաստաթղթերն ուղարկվել են այդ ընկերությանը. «Եթե ամեն ինչ նորմալ գնաց, այս շաբաթ կստորագրվի»,- ասաց նա՝ հավելելով, որ կազմվել է նաև կառավարության որոշման համապատասխան նախագիծ։
Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը նշեց, որ Երևանը 30 նոր ավտոբուս է ստանում՝ առանց հավելյալ նոր վճարի։
Հարությունյանը նաև տեղեկացրել է, որ Երևանի ավտոբուսներում կառավարման սարքերի համար մրցույթը կայացել է, առաջիկայում կկնքվի մատակարարման պայմանագիրը. «Այդ սարքերի միջոցով հնարավորություն կունենանք առանց դիտել ավտոբուսներում տեղադրված տեսախցիկների տեսանյութը, ուղևորների հաշվարկի սարքերի տվյալները, ավտոբուսի գտնվելու վայրի մասին առցանց տեղեկություն»։

«После довольно сложных переговоров в субботу мы получили письменное подтверждение того, что компания Zhong Thong готова предоставить дополнительно 30 автобусов в рамках того же контракта без его изменения». Об этом сообщил начальник транспортного управления мэрии Еревана Вазген Арутюнян. Документы уже отправлены в эту компанию. "Если все пойдет хорошо, то на этой неделе они будут подписаны", - сказал он, добавив, что также подготовлен соответствующий проект постановления правительства.
Заместитель мэра Еревана Тигран Авинян отметил, что Ереван получает 30 новых автобусов без дополнительной оплаты.
Арутюнян также сообщил, что тендер на устройства управления для ереванских автобусов уже проведен, договор на поставку будет подписан в ближайшее время. «Благодаря этим устройствам у нас будет возможность просматривать видео с камер, установленных в автобусах, данные приборов подсчета пассажиров, онлайн-информацию о местонахождении автобуса».