Տիգրան Ավինյանը ներկայացրել է Կենտրոն վարչական շրջանում արդեն իսկ լուծված խնդիրները
Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է. «Երևանի վարչական շրջաններում քաղաքացիների հետ հանդիպումները միշտ համարել եմ իմ աշխատանքի կարևորագույն բաղադրիչ:
Իմ շրջայցերը հաճախ օգտագործվում են վաղաժամ քարոզարշավի պիտակավորման համար: Երևանցու շահը ինձ համար առաջնահերթ է, և ես չեմ հարմարվելու այս թեմայի շուրջ ձևավորվող կեղծ մեդիա արշավին:
Որպես շրջայցերի արդյունավետության օրինակ՝ ներկայացնում եմ Կենտրոն վարչական շրջանում երևանցիների հետ հանդիպման արդյունքում արձանագրված խնդիրների մի մասը, որոնք տեղում արդեն իսկ ստացել են լուծումներ կամ լուծման ճանապարհին են»:

Об этом на своей странице в Facebook написал заместитель мэра Еревана Тигран Авинян. «Важнейшей частью своей работы я всегда считал встречи с гражданами в административных районах Еревана.
Мои обходы часто используются для манипуляции и обвинений в ранней агиткампании. Интересы ереванцев для меня в приоритете, и я не буду подстраиваться под формирующуюся на эту тему фальшивую медийную кампанию.
В качестве примера эффективности обходов привожу некоторые проблемы, зафиксированные в результате встречи с ереванцами в административном районе Кентрон, которые уже получили решения на месте или находятся в процессе решения».