«Փոսալցման աշխատանքները կարելի է բավարար գնահատել». Տիգրան Ավինյան
«Բոլոր վարչական շրջաններում շաբաթվա ընթացքում իրականացվել են փոսալցման աշխատանքներ։ Մեր ունեցած տեղեկություններով՝ 600 մ² փոսալցման աշխատանքներ են մնացել», - Երևանի քաղաքապետրանի գործակարգավարական նիստի ժամանակ զեկուցեց քաղաքաշինության և բարեկարգման վարչության պետ Խորեն Գրիգորյանը։
Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն էլ ասաց, որ սա այն դեպքերից է, երբ տրամադրվածության պարագայում ամեն ինչ էլ հնարավոր է. «Թեև անցած շաբաթ երեք օր անձրև է եկել, փոսալցման աշխատանքները կարելի է բավարար գնահատել՝ չնայած որոշ որակական և, տեղ-տեղ նաև, ոչ ամբողջական աշխատանքներին։ Բայց եթե այս ամենը հնարավոր էր անել մեկ շաբաթում, նշանակում է՝ մենք մեկ ամիս, ամիսուկես չպիտի խոսեինք»։
Փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հետաքրքրվեք՝ քանի՞ տոննա ասֆալտ է սպառվել․ «148 տոննա»,- զեկուցեց Գրիգորյանը։
Տիգրան Ավինյանն առաջարկեց ապագայում նման դեպքերը բացառել, և երբ մեկ-երկու անգամ հարցը քննարկվում է, բոլորի ուշադրությունը սևեռվի կոնկրետ հարցի վրա։

«В течение недели земляные работы проводились во всех административных районах. По имеющейся у нас информации, земляных работ осталось 600 м²", - сообщил на процедурном заседании мэрии Еревана начальник управления градостроительства и благоустройства Хорен Григорян.
Заместитель мэра Еревана Тигран Авинян заметил, что это один из тех случаев, когда все возможно, если есть желание. «Несмотря на то, что на прошлой неделе в течение трех дней шел дождь, земляные работы можно оценить как удовлетворительные, несмотря на некоторые местами незавершенные работы. Но если все это можно было сделать за неделю, значит, мы не должны были месяц, полтора это обсуждать».
Вице-мэр Тигран Авинян, поинтересовался сколько тонн асфальта было израсходовано? "148 тонн", - сообщил Григорян.
Тигран Авинян предложил исключить такие случаи в будущем, а когда вопрос обсуждается один-два раза, внимание каждого должно быть сосредоточено на этом конкретном вопросе.