Երևանում մեկնարկել են հետխորհդային ժամանակաշրջանի ամենախոշոր թաղամասի կառուցման աշխատանքները
Կառուցվող թաղամասը գտնվում է Աջափնյակ վարչական շրջանում՝ Հյուսիս-հարավ մայրուղու հարևանությամբ։ Այն բնակելի միկրոշրջան է, որ ապահովված կլինի ուսումնակրթական և մշակութային, առաջին անհրաժեշտության սպասարկման հաստատություններով՝ մանկապարտեզներ, դպրոցներ, մարզաառողջարանային համալիրներ, մշակութային, առևտրի, ժամանցի կենտրոններ, գերժամանակակից բազմապրոֆիլ հիվանդանոց, դեղատներ, կապի բաժանմունքներ, բանկեր և այլն։
Կառուցապատման առաջին փուլում արդեն մեկնարկել են 63 բազմաբնակարան շենքերի և 20 հա մակերեսով անտառ-պուրակի հիմնման աշխատանքները, որին ներգրավված են ավելի քան 2000 աշխատակիցներ։
Ըստ պլանավորման՝ բնակելի միկրոշրջանի 1-ին փուլի ամբողջական հանձնումը կկատարվի 2025թ.-ի վերջին։ Շինարարական աշխատանքները ընթանում են «ԴԵՖԱՆՍ ՀԱՈՒԶԻՆԳ ԻՆՎԵՍՏ» ՓԲ ընկերության կողմից։

В Ереване начались строительные работы крупнейшего района постсоветского периода
Строящийся район расположен в административном районе Ачапняк, рядом с трассой Север-Юг. Это жилой микрорайон, который будет обеспечен объектами образовательно-культурного, бытового обслуживания: детскими садами, школами, физкультурно-оздоровительными комплексами, культурно-торговыми, развлекательными центрами, современной многопрофильной больницей, аптеками, отделениями связи, банками и др.
На первом этапе строительства уже начаты работы по созданию 63 многоквартирных домов и лесопарка площадью 20 га, в которых задействовано более 2000 сотрудников.
По плану полная сдача 1 очереди жилого микрорайона будет осуществлена ​​в конце 2025 года. Строительные работы выполняет компания ЗАО "DEFENSE HOUSING INVEST".