Տիգրան Ավինյանն առանձնակի կարևորել է Երևան-Ռիգա-Երևան ուղիղ չվերթների վերականգնումը
Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Լատվիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Էդիտե Մեդնեին:
Ողջունելով հյուրին՝ փոխքաղաքապետ Ավինյանը նախ առանձնակի կարևորել է Երևան-Ռիգա-Երևան ուղիղ չվերթների վերականգնումը՝ ընդգծելով, որ այն նոր հնարավորություններ կստեղծի զբոսաշրջության զարգացման համար: Անդրադառնալով երկու մայրաքաղաքների միջև հաստատված գործակցությանը՝ Տիգրան Ավինյանը նշել է, որ քաղաքային տնտեսության տարբեր ոլորտներում համատեղ ծրագրերի իրականացման համար առկա է լայն դաշտ և կա անհրաժեշտություն՝ նոր թափ հաղորդելու երկուստեք հարաբերություններին:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության ու գործակցության պատրաստակամության համար՝ դեսպանն իր հիացմունքն է արտահայտել Երևանի հարմարավետության ու մատուցվող ծառայությունների որակի առնչությամբ: Էդիտե Մեդնեն նշել է, որ իր լիազորությունների շրջանակում կանի հնարավորը՝ երկու քույր-քաղաքների միջև մշակութային և տնտեսական կապերի զարգացման հարցում:
Հանդիպման օրակարգում է եղել նաև Երևանում Լատվիայի տուն բացելու նախագծի իրականացումը: Կողմերը փաստել են, որ այն նոր խթան կհանդիսանա երկկողմ բիզնես կապերի ընդլայնման, օտարերկրյա ներդրումների ներգրավման, նորարարությունների ու գիտության ոլորտում գործակցության համար:

Тигран Авинян подчеркнул важность восстановления прямого рейса Ереван-Рига-Ереван
Заместитель мэра Еревана Тигран Авинян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Латвийской Республики в Республике Армения Эдите Медне.
Приветствуя гостя, вице-мэр Авинян в первую очередь отметил восстановление прямого рейса Ереван-Рига-Ереван, подчеркнув, что это создаст новые возможности для развития туризма. Касаясь налаженного сотрудничества между двумя столицами, Тигран Авинян отметил, что имеется широкое поле для реализации совместных проектов в различных сферах городского хозяйства и необходимо придать новый импульс двусторонним отношениям.
Выразив признательность за теплый прием и готовность к сотрудничеству, посол выразила восхищение уютом Еревана и качеством предоставляемых услуг. Эдите Медне отметила, что сделает все возможное для развития культурных и экономических связей между двумя городами-побратимами.
В повестке встречи также была реализация проекта по открытию Дома Латвии в Ереване. Стороны констатировали, что это станет новым импульсом для расширения двусторонних деловых связей, привлечения иностранных инвестиций, сотрудничества в области инноваций и науки.