«Ֆիկտիվ բնույթի տեխհսկողություն մեզ այլևս պետք չի». Տիգրան Ավինյանը հանձնարարական է տվել (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն անդրադարձել է տեխնիկական հսկողության կարևորությանը։ Նա հանձնարարել է ներկայացնել, թե ինչ արձանագրումներ են արվել, քանի տեխհսկող է պատժվել իր աշխատանքը չանելու համար։
«Միգուցե նաև ուսումնասիրենք կառավարության փորձը՝ տեխհսկողական լոտերն ավելի մեծ դարձնենք և մասնակցության հնարավորություն տանք ավելի խոշոր խաղացողներին։ Այն ֆիկտիվ բնույթ չպետք է կրի։ Եթե ֆիկտիվ է, ավելի լավ է՝ չունենալ․ իմանանք՝ մենք ենք ինչ-որ մի ստորաբաժանում հատկացնում, ում վրա դնում ենք պատասխանատվությունը։ Բայց ֆիկտիվ բնույթի տեխհսկողություն մեզ այլևս պետք չի։ Պետք է գտնել բովանդակային ձևը, որ տեխհսկողությունը դարձնենք իրական գործիք, հետևենք որակին»,- հանձնարարեց Տիգրան Ավինյանը։

«Технический контроль фиктивного характера нам больше не нужен ». Тигран Авинян дал поручение (ВИДЕО)
«Технический контроль фиктивного характера нам больше не нужен ». Тигран Авинян дал поручение  (ВИДЕО)
Заместитель мэра Еревана Тигран Авинян отметил важность технического контроля. Он поручил представить, какие протоколы были сделаны, сколько техинспекторов наказаны за невыполнение своей работы.
«Возможно, мы должны также изучить опыт правительства, чтобы сделать технический контроль намного больше и дать возможность участвовать более крупным игрокам. Контроль не должен быть фиктивным. Если он фиктивный, то лучше его не иметь. Давайте выделим какое-то подразделение, на кого мы возложим ответственность. Но нам больше не нужен фиктивный технический контроль. Нам нужно найти осмысленный способ сделать технический контроль реальным инструментом, чтобы контролировать качество», — поручил Тигран Авинян.