Աջափնյակում բացվել են մանկապարտեզի տասնամյակներով փակ, չօգտագործվող տարածքների դռները
Վերակառուցումից հետո վերաբացվել է Երևանի թիվ 48 մանկապարտեզը: Հիմնանորոգումն իրականացվել է Երևանի էներգաարդյունավետության ծրագրով: Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը թեմայի վերաբերյալ Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է․
«Աջափնյակում գտնվող մանկապարտեզի նորոգման ընթացքում բացվել են տասնամյակներով փակ, չօգտագործվող տարածքների դռները. նախկինում 4 խմբով ու 100 սանով գործող նախակրթարանն արդեն այսօր կարող է ընդունել 12 խումբ՝ 360 երեխայի: Մանկապարտեզի վերանորոգման աշխատանքների հաջող ավարտից հետո այն այսուհետ իր սաներին կընդունի բարեկարգ, արդիական և ապահով պայմաններում։
Մանկապարտեզի շենքում իրականացված շինարարական աշխատանքները ներառել են շենքի սեյսմիկ ամրացում, արևային վահանակների և ջրատաքացուցիչների տեղադրում, լուսամուտների և դռների փոխարինում, օդափոխման նոր համակարգի, խմելու ջրի մատակարարման, կոյուղու համակարգերի տեղադրում և նորոգում, էլեկտրական մալուխների փոխարինում, ինչպեն նաև մանկապարտեզի շենքի հիմնային վերանորոգում:

В Ачапняке распахнулись двери закрытого, неиспользуемого на протяжении десятилетий детского сада
После реконструкции вновь открылся детский сад №48 г. Еревана. Реконструкцию осуществила Ереванская программа энергоэффективности. Об этом на своей странице в Facebook написал заместитель мэра Еревана Тигран Авинян:
«В Ачапняке распахнулись двери закрытого,  неиспользуемого на протяжении десятилетий детского сада. Дошкольное учреждение, в котором раньше было 4 группы и 100 воспитанников, теперь может принять 12 групп и 360 детей. После успешного завершения ремонтных работ детский сад отныне будет принимать своих воспитанников в благоустроенных, современных и безопасных условиях.
Строительные работы, проведенные в здании детского сада, включали в себя сейсмоусиление здания, установку солнечных батарей и водонагревателей, замену окон и дверей, установку и ремонт новой системы вентиляции, питьевого водоснабжения, канализации, замену электрических кабелей , а также капитальный ремонт здания детского сада.