Երեկ վթարի ենթարկված երեք երեխաների վիճակը ծայրահեղ ծանր է (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Մեկնարկել է Երևանի քաղաքապետարանի հերթական գործակարգավարական խորհրդակցությունը։ Տիգրան Ավինյանը խնդրեց ներկայացնել երեկ ավտովթարի ենթարկված երեխաների մասին տեղեկատվություն։
«Ավտովթարից հետո երեկ երեխաները անմիջապես տեղափոխվել է են «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոն։ Մի երեխային տեղափոխել են «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, այնտեղ վիրահատելով՝ նորից բերել են «Սուրբ Աստվածամայր»։ Երեքի վիճակը ծայրահեղ ծանր է, մեկինը՝ ծայրահեղ տերմինալ»,- այս մասին տեղեկացրեց Երևանի քաղաքապետարանի առողջապահության վարչության պետ Դավիթ Կարապետյանը։
Կարապետյանի խոսքով՝ անձնակազմը ամբողջ գիշեր աշխատել է և տուն չի գնացել։
«Դեղորայքի, արյան պակաս չունենք, ինչպես սոցցանցերում տարածվել է։ Միայն ալբումինի պակաս է եղել, որը բերել են։ Դա ընդունված կարգ է»,- ավելացրել է առողջապահության վարչության պետը։

Состояние троих детей, вчера попавших в ДТП, крайне тяжелое (ВИДЕО)
Начались очередные процессуальные консультации мэрии Еревана. Тигран Авинян попросил предоставить информацию о детях, которые вчера попали в автомобильную аварию.
«После вчерашней аварии дети были немедленно переведены в медицинский центр «Пресвятая Богородица». Один ребенок был переведен в медицинский центр "Св. Григор Лусаворич", прооперирован и возвращен в медцентр "Пресвятая Богородица". Состояние троих крайне тяжелое", - сообщил начальник управления здравоохранения мэрии Еревана Давид Карапетян.
По словам Карапетяна, сотрудники работали всю ночь и не уходили домой.
«Дефицита лекарств и крови у нас нет, как это распространяют в соцсетях. Не хватало только альбумина, который привезли.", - добавил глава ведомства.