«Այս ավագանին տեսել է «Կամազներ»՝ շինթույլտվությունների դիմաց». Տիգրան Ավինյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն անդրադարձել է «Էվոկաբանկ» ընկերության կողմից համայնքին 254 մլն դրամ նվիրաբերելու որոշմանը։ Ըստ նրա՝ նախագիծը գույքի կամ գումարի նվիրաբերման մասին չէ։
«Այս նախագիծը Երևանի և երևանցիների մասին հոգ տանելու նախագիծ է։ Այս ավագանին իր փորձով գիտի, որոշ հարցերի ենթատեքստից էլ ակնհայտ է, որ եթե գործարարը որևէ բան է անում քաղաքի համար, ուրեմն ակնկալիք ունի։ Այս ավագանին տեսել է «Կամազներ»՝ շինթույլտվությունների կամ մեկ այլ բանի լիցենզիայի դիմաց։ Բայց այս դեպքն ուզում եմ առանձնացնել, որովհետև սա համայնք-գործարար համագործակցության բացառիկ շրջանակից է, երբ ընկերությունը, ընկերության նախագահն ուղղակի սիրում է քաղաքն ու ուզում է իր քաղաքի համար մի լավ գործ անի»,- ասաց Տիգրան Ավինյանը։
Նա շնորհակալություն է հայտնել այդ նախաձեռնության համար՝ շեշտելով, որ սա լավագույն օրինակն է գործարարների համար, թե ինչպես կարող են օգտակար լինել Երևանին. «Խոսքը 300 մլն դրամ նվիրաբերության մասին է։ Երևանն էլ իր կողմից է որոշ գումար հատկացնելու, և մենք գեղասահքի նախկին մարզադպրոցի փոխարեն ունենալու ենք նոր անհատական մարզաձևերի սպորտդպրոց»։

Заместитель мэра Еревана Тигран Авинян сослался на решение компании "Эвокабанк" пожертвовать общине 254 млн драмов. По его словам, проект не о пожертвовании имущества или денег.
"Этот проект - проект заботы о Ереване и ереванцах. Этот совет старейшин знает по своему опыту, что если бизнесмен что-то делает для города, то у него есть ожидание чего-либо. Этот совет видел "Камазы" в обмен на лицензию на разрешение на строительство или что-то в этом роде. Но хочу выделить этот случай, потому что это один из исключительных случаев сотрудничества общины и бизнеса, когда компания, президент компании просто любит город и хочет сделать что-то хорошее для своего города", - сказал Тигран Авинян. .
Он поблагодарил за эту инициативу, подчеркнув, что это лучший пример для бизнесменов того, чем они могут быть полезны Еревану. « Речь идет о пожертвовании в размере 300 млн драмов. Ереван тоже выделит деньги, и у нас будет новая спортивная школа по индивидуальным видам спорта вместо прежней спортивной школы по фигурному катанию».