Տիգրան Ավինյանը հետևել է Նուբարաշենի աղբավայրում շարունակվող հրդեհաշիջման աշխատանքներին
Նուբարաշենի աղբավայրում շարունակվում են հրդեհաշիջման աշխատանքները. հրդեհի օջախը տարածված է եղել աղբավայրի ողջ պարագծով՝ ընդգրկելով շուրջ 20 հա տարածք: Աշխատանքների ընթացքին տեղում հետևել է Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը:
«Միայն այսօրվա ընթացքում մոտ 150 մեքենա հողի տեղափոխման աշխատանք ենք արել։ Դա ամենաարդյունավետ տարբերակն է։ Գործընկերների հետ պայմանավորվել ենք, մասնավոր ընկերություններից իրենց մասնակցությունը պետք է խնդրենք՝ սեղմ ժամկետներում կրակը մարելու համար»,- ասել է Տիգրան Ավինյանը։
Այս հինգ օրվա ընթացքում աղբավայր է տեղափոխվել 500-600 բեռնատար հող: Նուբարաշենի առկա աղբավայրի հարակից շուրջ 29 հա տարածքում կնախագծվի ու կկառուցվի եվրոպական չափանիշներին համապատասխան նոր աղբավայր: Համայնքն արդեն իսկ սկսել է քայլեր ձեռնարկել նախագծի կյանքի կոչման ուղղությամբ:

Тигран Авинян проследил за ходом тушения пожара на Нубарашенской свалке
На Нубарашенской свалке продолжаются работы по тушению пожара, очаг распространился по всему периметру свалки, охватив площадь около 20 га. За ходом работ на месте следил заместитель мэра Еревана Тигран Авинян.
«Только сегодня около 150 машин выполнили землеройные работы. Это самый эффективный вариант. Мы договорились с нашими партнерами, мы должны обратиться к частным компаниям с просьбой об их участии, чтобы в короткие сроки потушить пожар", - сказал Тигран Авинян.
За эти пять дней на свалку было вывезено 500-600 грузовиков грунта. Новая свалка по европейским стандартам будет спроектирована и построена на территории 29 га, примыкающей к существующей Нубарашенской свалке. Община уже начала предпринимать шаги по реализации проекта.