Առաջիկա 5-7 տարիների ընթացքում մեր քայլերը ուղղված կլինեն մեր քաղաքը էլ ավելի կանաչ և էներգաարդյունավետ դարձնելուն. Տիգրան Ավինյան (տեսանյութ)
20 Մայիսի, 16:51
Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի (ՎԶԵԲ) տարեկան ժողովին անդրադարձ եղավ այն հարցին, թե ի՞նչ քայլեր են ձեռնարկվում՝ ավելի ներառական և կանաչ քաղաք ունենալու համար։
Ինչպես նշվեց ժողովի ընթացքում՝ մենք ներդնելու ենք մեր բոլոր ջանքերը՝ քաղաքում փոշու, շինարարության քանակի նվազեցման, շինթույլտվությունների թվայնացման, ներառական և  մարդակենտրոն տրանսպորտային միջոցների ու դրանց բարեկարգման աշխատանքների մեջ։
Առաջիկա 5-7 տարիների ընթացքում մեր քայլերը ուղղված կլինեն մեր քաղաքը էլ ավելի կանաչ և էներգաարդյունավետ դարձնելուն»:

В течение следующих 5-7 лет наши шаги будут направлены на то, чтобы сделать наш город еще более зеленым и энергоэффективным. Тигран Авинян (видео)
Об этом на своей странице в Facebook написал заместитель мэра Еревана Тигран Авинян. «На ежегодном собрании Европейского банка реконструкции и развития (ЕБРР) был рассмотрен вопрос о том, какие шаги предпринимаются для того, чтобы сделать город более инклюзивным и зеленым.
Как было сказано во время встречи, мы приложим все наши усилия к уменьшению пыли в городе, сокращению объемов строительства, оцифровке разрешений на строительство, инклюзивных и ориентированных на человека транспортных средствах и их совершенствованию.
В течение следующих 5-7 лет наши шаги будут направлены на то, чтобы сделать наш город еще более зеленым и энергоэффективным».