Ներդրվել է միասնական տոմսային համակարգի պիլոտային ծրագիր (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Երևանի քաղաքապետարանից հայտնում են, որ հ.1 երթուղում ներդրվել է միասնական տոմսային համակարգի պիլոտային ծրագիր։
«Հարգելի համաքաղաքացիներ,
ինչպես գիտեք, հասարակական տրանսպորտի համալիր բարելավման ծրագրի շրջանակում նախատեսված միասնական տոմսային համակարգի ներդրման գործընթացը սկիզբ է առել պիլոտային ներդրումով ՝ հ. 1 երթուղում:
Այս փուլով փորձարկման նպատակով գործարկվել է մեկանգամյա օգտագործման QR code տոմսային տեսակը:
Համակարգից օգտվելու համար տոմսեր կարելի է ձեռք բերել N 1 երթուղու երկայնքով տեղակայված կանգառների հարակից տարածքներում առկա «Թել-Սել» վճարային տերմինալներից և «Telcell» բջջային հավելվածի միջոցով:
Հարցերի դեպքում խնդրում ենք զանգահարել ավտոբուսներում տեղադրված վալիդատորի էկրանին նշված հեռախոսահամարով»,- նշված է քաղաքապետարանի հաղորդագրության մեջ:

Внедрена пилотная программа единой билетной системы (ВИДЕО)
Как сказано в сообщении мэрии Еревана, на маршруте №1 реализована пилотная программа единой билетной системы.
«Уважаемые сограждане!
как известно, процесс внедрения единой билетной системы, запланированный в рамках проекта по совершенствованию комплекса общественного транспорта, стартовал с пилотной программы, на маршруте №1.
На этом этапе для целей тестирования был запущен тип одноразового билета с QR-кодом.
Для использования системы билеты можно приобрести в платежных терминалах «Telcell», расположенных возле остановок, расположенных на маршруте N1, и через мобильное приложение «Telcell».
В случае возникновения вопросов просьба звонить по номеру телефона, указанному на экране валидатора, установленного в автобусах», — говорится в сообщении муниципалитета.