Տիգրան Ավինյանն առաջարկել է վերանայել գծանշման աշխատանքների որակն ու պահանջները (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Փողոցների գծանշման աշխատանքները Կենտրոն և Նոր Նորք վարչական շրջաններում ավարտված են, բացառությամբ այն փողոցների, որտեղ պետք է իրականացվեն շինարարական աշխատանքներ»,- տեղեկացրել է Երևանի քաղաքապետարանի տրանսպորտի վարչության պետ Վազգեն Հարությունյանը։
Նրա խոսքով՝ այժմ գծանշման աշխատանքներ են արվում Քանաքեռ Զեյթուն, Մալաթիա-Սեբաստիա և Արաբկիր վարչական շրջաններում։ Դրանք կավարտվեն այս ամսվա վերջ, իսկ Արաբկիրում՝ հունիսի 15-ին. «Մնացած վարչական շրջաններում աշխատանքները պլանավորվում է սկսել հունիսին, ավարտը՝ հուլիսին»,- ասաց Հարությունյանը՝ հավելելով, որ նախատեսված ժամկետներից շեղումներ չպետք է լինեն, բացառությամբ, եթե եղանակային պայմանները վատանան։
Երևան փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն էլ առաջարկեց հաջորդ տարվանից վերանայել գծանշման աշխատանքների որակն ու պահանջները. «Փողոցները, որտեղ իրականացվել են միջին նորոգման աշխատանքներ, գծանշման աշխատանքներում դիտարկել տերմոպլաստը՝ որպես ավելի բարձր որակի նյութ, որը երկար է ծառայում»։

Тигран Авинян предложил пересмотреть качество и требования к выполнению работ по разметке
«В административных районах Кентрон и Нор Норк завершены работы по разметке улиц, за исключением тех улиц, где будут проводиться строительные работы», - сообщил начальник транспортного управления мэрии Еревана Вазген Арутюнян.
По его словам, сейчас работы по разметке ведутся в административных районах Канакер-Зейтун, Малатия-Себастия и Арабкир. Они закончатся в конце этого месяца, а в Арабкире 15 июня. "Работы в остальных административных районах планируется начать в июне и завершить в июле ", - сказал Арутюнян, добавив, что отклонений от намеченных сроков быть не должно, за исключением случаев ухудшения погодных условий.
Вице-мэр Еревана Тигран Авинян также предложил со следующего года пересмотреть качество и требования к работам по разметке. «Улицы, на которых произведены средние ремонтные работы, рассматривают термопласт в разметочных работах как более качественный материал, который служит долго».