Նոր ու ժամանակակից տրոլեյբուսներից չորսն արդեն Երևանում են (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Երևանի քաղաքապետարանից տեղեկացնում են, որ համայնքային միջոցներով գնված 15 նոր ու ժամանակակից տրոլեյբուսներից չորսն արդեն Երևանում են:
«Շուրջ յոթ տասնամյակ անց առաջին անգամ «Երևանի էլեկտրատրանսպորտ» ընկերության հավաքակայանը համալրվում է նոր շարժակազմով:
Նոր տրոլեյբուսների հնարավորություններին է ծանոթացել հավաքակայան այցելած Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը:
Համայնքն, ի դեպ, արդեն իսկ մրցույթ է հայտարարել ևս 15 նոր տրոլեյբուսի ձեռքբերման համար: Նախագծի շրջանակում ընդհանուր առմամբ 76%-ով կլուծվի վերգետնյա էլեկտրատրանսպորտի շարժակազմի թարմացման խնդիրը»։

Мэрия Еревана сообщает, что четыре из 15 новых и современных троллейбусов, приобретенных на средства общины, уже находятся в Ереване.
«Впервые за семь десятилетий депо ереванского электротранспортного предприятия оснащено новым подвижным составом.
Заместитель мэра Еревана Тигран Авинян, посетивший депо, ознакомился с возможностями новых троллейбусов.
Кстати, община уже объявила тендер на закупку еще 15 новых троллейбусов. В рамках проекта проблема обновления подвижного состава наземного электротранспорта будет решена в целом на 76%.