«2025թ․ ավարտին Երևանում չհիմնանորոգված մանկապարտեզ չի լինելու». Տիգրան Ավինյան
«Երևանում այս տարի շահագործման է հանձնվելու 22 հիմնանորոգված մանկապարտեզ», - այսօր Երևանի ավագանու նիստում հայտարարեց Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
«Հաջորդ տարի Երևանի քաղաքապետարանը պլանավորում է շահագործման հանձնել 33 հիմնանորոգված մանկապարտեզ։ Պլանավորվում է ևս 4 նոր մանկապարտեզ կառուցել սեփական միջոցներով։ Դրանից հետո Երևանում մնալու է ընդամենը 35 չհիմնանորոգված մանկապարտեզ։ 2025թ․ ավարտին Երևանում չհիմնանորոգված մանկապարտեզ այլևս չի լինի։ Այս ծավալի աշխատանք ՍՍՀՄ տարիներից ի վեր Երևանի մանկապարտեզներում ուղղակի չի իրականացվել»,- ասաց Տիգրան Ավինյանը։
Անդրադառնալով այգիների հարցին՝ նա նշեց, որ քաղաքում դրել են քաղաքական նպատակ՝ բոլոր հնարավոր այգիների տարածքները բարեկարգել, կանաչապատել, մաքրել հին կրպակներից, սրճարաններից, շինություններից․ «Հետևողականորեն այս ծրագիրն իրականացնում ենք»։

«К концу 2025 года в Ереване не останется ни одного неотремонтированного детского сада». Тигран Авинян
«В этом году в Ереване будут сданы в эксплуатацию 22 отремонтированных детских сада », - заявил сегодня заместитель мэра Еревана Тигран Авинян на заседании Совета старейшин Еревана.
"В следующем году мэрия Еревана планирует сдать в эксплуатацию 33 отремонтированных детских сада. На собственные средства планируется построить еще 4 новых детских сада. После этого в Ереване останется только 35 неотремонтированных детских садов. К концу 2025 года в Ереване не останется ни одного неотремонтированного детского сада. Работа в таком объеме в детских садах Еревана не проводилась со времен СССР », - сказал Тигран Авинян.
Касаясь вопроса парков, он упомянул, что город поставил перед собой политическую цель: облагородить все возможные парковые зоны, очистить их от старых киосков, кафе и построек. «Мы последовательно реализуем эту программу».