Երևանում կստեղծվի համայնքային ոստիկանություն (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի նորանշանակ քարտուղար Շավարշ Գրիգորյանին հանձնարարեց աշխատանքներ տանել Երևան քաղաքում համայնքային ոտիկանության ստեղծման հայեցակարգի ուղղությամբ։
«Մենք ունենք հայեցակարգ մունիցիպիալ ոստիկանության ստեղծման՝ ի շարունակություն պարեկային ծառայության ռեֆորմների և մեր միջազգային գործընկերի հետ աշխատում ենք այդ ուղղությամբ։ Կխնդրեմ, պարոն Գրիգորյան, Դուք ստանձնեք պատասխանատվություն այդ ռեֆորմների իրականացման ուղղությամբ։ Պետք է սկսել քաղաքապետարանի ներսից»,- ասեց Տիգրան Ավինյանը։
Ըստ փոխքաղաքապետի՝ օրենսդրական փաթեթի փոփոխության կարիք է լինելու և Շավարշ Գրիգորյանին այս հարցում կօգնի փոխքաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը, որը կհուշի, թե միջազգային գործընկերների հետ ինչ քննարկումներ ունեն այս պահին։

В Ереване будет создана общинная полиция (ВИДЕО)
Заместитель мэра Тигран Авинян поручил новоназначенному секретарю мэрии Еревана Шаваршу Григоряну проработать концепцию создания общинной полиции в Ереване.
«У нас есть концепция создания муниципальной полиции как продолжения реформ патрульно-постовой службы, и мы работаем в этом направлении с нашим международным партнером. Пожалуйста, г-н Григорян, возьмите на себя ответственность за осуществление этих реформ. Начинать надо изнутри мэрии", - сказал Тигран Авинян.
По словам вице-мэра, потребуется изменить законодательный пакет и Шаваршу Григоряну в этом вопросе будет помогать заместитель мэра Сурен Григорян, который расскажет, какие у них обсуждения с международными партнерами на данный момент.