Ամիրյան փողոցում օդային մալուխները գետնի տակ անցկացնելու աշխատանքները ապրիլի վերջին կավարտվեն (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Երևանի քաղաքապետարանի հերթական գործակարգավարական խորհրդակցությանը փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը «Երքաղլույս» ՓԲԸ ներկայացուցչից հետաքրքրվեց՝ ինչ փուլում են Ամիրյան և Աճառյան փողոցում օդային մալուխները գետնի տակ անցկացնելու գործընթացը։
«Աճառյանինը հուլիսի 14, իսկ Ամիրյանինը այս ամսվա 27-ին է, բայց եղանակային պայմաններից ելնելով՝ մեկ-երկու օր հետ ենք ընկել։ Նույնիսկ հույս ունենք, որ կհասցնենք օրերը հետ բերենք»,- նշեց «Երքաղլույսի» ներկայացուցիչը։

Работы по прокладке воздушных кабелей под землей на улице Амиряна будут завершены в конце апреля (ВИДЕО)
На очередном процедурном совещании мэрии Еревана заместитель мэра Тигран Авинян поинтересовался у представителя ЗАО "Еркаглуйс" об стадии процесса прокладки воздушных кабелей под землей на улицах Амиряна и Ачаряна.
«На ул. Ачаряна 14 июля, а на Амиряна 27 числа этого месяца, но из-за погодных условий мы отстали на день-два. Мы даже надеемся, что сможем догнать график», - сказал представитель «Ергаглуйс».