Երևանի և Գերմանիայի Սաքսոնիա-Անհալթ երկրամասի միջև գործակցությունը կընդլայնվի
Երևանի և Գերմանիայի Սաքսոնիա-Անհալթ երկրամասի միջև գործարար կապերի զարգացման, համատեղ նախագծերի իրականացման հնարավորություններն են քննարկել Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ, քաղաքապետի պաշտոնակատար Լևոն Հովհաննիսյանը և Սաքսոնիա-Անհալթ երկրամասի Լանդթագի նախագահ Գյուննար Շելլենբերգերի գլխավորած պատվիրակությունը: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ԳԴՀ Սաքսոնիա-Անհալթ երկրամասում ՀՀ պատվավոր հյուպատոս Լուկաս Ֆլյոթերը:
Խոսելով քաղաքային տնտեսության զարգացման ծրագրերի մասին՝ Լևոն Հովհաննիսյանը նշել է, որ, հաշվի առնելով հայ-գերմանական հարաբերությունների ներկա բարձր մակարդակը, քաղաքապետարանը բաց ու պատրաստակամ է դիտարկել ներդրումային փոխշահավետ առաջարկները:
Շնորհակալություն հայտնելով հանդիպման հնարավորություն ընձեռելու համար՝ Գյուննար Շելլենբերգերն ընդգծել է իրենց գործարարների հետաքրքրվածությունը տարբեր բնագավառներում գործակցության հաստատմամբ: Առաջարկներ են հնչել կրթության, առողջապահության ոլորտներում նոր նախագծերի և փորձի փոխանակման ծրագրերի վերաբերյալ:
Անդրադառնալով Երևանի և Սաքսոնիա երկրամասի Լայպցիգ քաղաքի միջև դեռևս 2021թ. բարեկամական հարաբերություններ հաստատելու մասին մտադրությունների հուշագրին՝ գերմանական կողմը հույս է հայտնել, որ այն  կարող է վերաճել ծրագրային հստակ գործակցության և հրավիրել Երևանի գործընկերներին Գերմանիա:

Cooperation between Yerevan and the German state of Saxony-Anhalt will be expanded
The delegation headed by the First Deputy Mayor of Yerevan, Acting Mayor Levon Hovhannisyan, and the President of the Landtag of the Saxony-Anhalt Region, Gunnar Shellenberger, discussed the possibilities of developing business relations and implementing joint projects between Yerevan and the Saxony-Anhalt region of Germany. Honorary Consul of RA in the Saxony-Anhalt region of GDR, Lukas Flöter, also participated in the meeting.
Regarding the city's economic development plans, Levon Hovhannisyan noted that considering the current high level of Armenian-German relations, the municipality is open and ready to consider mutually beneficial investment proposals.
Expressing gratitude for the opportunity to meet, Gunnar Shellenberger emphasized the interest of their business people in establishing cooperation in various fields. Proposals were made for new projects and experience exchange programs in education and healthcare.
Referring to the memorandum of intent to establish friendly relations between Yerevan and the city of Leipzig in Saxony by 2021, the German side expressed hope that it could develop into evident program cooperation and invite Yerevan's partners to Germany.