Գարեգին Բ-ն և Տիգրան Ավինյանն անդրադարձել են եկեղեցիների պահպանման և տարածքների բարեկարգման խնդիրներին
Ապրիլի 12-ին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունել է Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանին։
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել քաղաքամայր Երևանում Հայոց Եկեղեցու առաքելության արդյունավորմանն ի նպաստ ձեռնարկվող քայլերին, մասնավորապես եկեղեցիների և եկեղեցական կառույցների բարվոք պահպանման և տարածքների բարեկարգման խնդիրներին։
Այս առումով կարևորվել է գործակցությունը քաղաքապետարանի հետ՝ ապահովելու երևանցիների հոգևոր կյանքի պատշաճ կազմակերպումը։ Խոսվել է նաև Երևան քաղաքի առկա խնդիրների և զարգացման ծրագրերի մասին։

Garegin II and Tigran Avinyan referred to the problems of maintaining churches and improvement of territories
On April 12, Mother See in Holy Etchmiadzin, H.H. Karekin, the Second Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians, received the Deputy Mayor of Yerevan Tigran Avinyan.
At the meeting, reference was made to the steps taken in favor of the achievement of the mission of the Armenian Church in the city of Yerevan, in particular, the problems of maintaining churches and church structures and improving the areas.
In this regard, cooperation with the municipality was stressed to ensure that Yerevan citizens are correctly organized. They also talked about the existing problems and development plans of Yerevan.