Երևանի ավագանու արտահերթ նիստը չկայացավ
Երևանի ավագանին այսօր՝ ապրիլի 11-ին, արտահերթ նիստ է գումարել, որի օրակարգում քաղաքապետի ընտրության հարցն է։ Ավագանու անդամները, սակայն, ներկա չեն նիստին։
Երևանի քաղաքապետի տեղակալ, քաղաքապետի պաշտոնակատար Լևոն Հովհաննիսյանը հայտարարեց, որ քվորում չկա. «Ղեկավարվելով Երևանի ավագանու կանոնակարգի 114-րեդ կետի 3-րդ ենթակետով՝ հայտարարվում է 30 րոպե ընդմիջում»։
Հիշեցնենք, ավագանու վերջին նիստում «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Արմեն Գալջյանը տեղեկացրել էր, որ ավագանին պահպանելով օրենքով սահմանված ընթացակարգը, ընտրության օր կնշանակի, որպեսզի խմբակցությունների՝ թեկնածու առաջադրելու իրավունքն ապահովվի։ Բայց իրենց խմբակցությունը որոշում ունի նոր քաղաքապետ չընտրել, հետևաբար չեն ներկայանա նիստին։

Внеочередное заседание Совета старейшин Еревана не состоялось
Сегодня, 11 апреля, Совет старейшин Еревана созвал внеочередное собрание, повесткой дня которого являются выборы мэра. Однако члены совета на заседании не присутствуют.
Заместитель мэра Еревана, временно исполняющий обязанности мэра Левон Ованнисян заявил об отсутствии кворума.  "Руководствуясь подпунктом 3 пункта 114 регламента Совета старейшин Еревана, объявляется 30-минутный перерыв".
Напомним , на последнем заседании Совета старейшин член фракции «Мой шаг» Армен Галджян сообщил, что Совет старейшин в установленном законом порядке назначит день выборов, чтобы обеспечправо фракций по выдвижению кандидата. Но их фракция решила не избирать нового мэра, поэтому на сессии они не появятся.