Նոր նշանակում Երևանի քաղաքապետարանում (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Երևանի քաղաքապետարանի հերթական գործակարգավարական խորհրդակցության ժամանակ Տիգրան Ավինյանը ներկայացրեց «Քաղաքաշինության և հողի վերահսկողության վարչության» նոր պետին։
Այդ պաշտոնը զբաղեցնում է Յակով Ասատրյանը, որը զբաղեցնում էր Երևանի քաղաքապետարանի առողջապահության վարչության պետի պաշտոնը։
Տիգրան Ավինյանը նշեց, որ հաջորդ գործակարգավարականից արդեն կուզեր հասկանալ, թե մեր մոտ, որ ստանդարտները չեն պահվում։
«Հաշվի առնելով այն ծավալը շինարարության, որ տեղի է ունենում քաղաքում և անզեն աչքով տեսանելի ստանդարտների չպահպանումը, կարծում եմ՝ արձանագրումների թվերը դեռևս շատ համեստ են։ Այստեղ պետք է աճողական տեմպ ունենանք, որը իր հետ պետք է բերի ստանդարտների պահպանմանը»,- ավելացրել Երևանի փոխքաղաքապետը։

Новое назначение в мэрии Еревана (ВИДЕО)
На очередном процедурном совещании мэрии Еревана Тигран Авинян представил нового начальника «Управления градостроительства и земельного контроля».
Эту должность занимает Яков Асатрян, занимавший должность начальника управления здравоохранения мэрии Еревана.
Тигран Авинян отметил, что на следующем процедурном заседании хотел бы понять, что какие из наших стандартов не соблюдаются.
«Учитывая объемы строительства, которые ведутся в городе, и несоблюдение норм, видимое невооруженным глазом, я думаю, что количество протоколов пока очень скромное. Здесь должны быть нарастающие темпы, что должно сопровождаться соблюдением стандартов", - добавил вице-мэр Еревана.