Այսօր սկսեցինք շուրջ 12 հա անտառատնկարկի ծրագիրը. Տիգրան Ավինյան (լուսանկարներ)
Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Այսօր սկսեցինք շուրջ 12 հա անտառատնկարկի ծրագիրը:
«Կանաչապատում և շրջակա միջավայրի պահպանություն» ՀՈԱԿ-ի նախաձեռնությամբ իրականացվող ծառատունկը տեղանքը հարստացրեց շուրջ 4500 ծառաթփատեսակով, զուգահեռ կառուցվել է 7000 գծմ երկարությամբ և տարատեսակ անձրևացնող համակարգերով ոռոգման ամբողջովին նոր համակարգ:
Տնկիները ներառում են ճանապարհաեզրը ընդգծող սոսիներ, գիհու տեսակներ, ալբիցիա, փշատենի, թթենի, վայրի պտղատուներ, ինչպես նաև հատուկ ծառատեսակներ՝ անտառտնկարկի ճանապարհամերձ հատվածներում գեղագիտական տեսքը ապահովելու նպատակով՝  ձեռք բերված Երևանի քաղաքապետարանի կողմից։
Ծառատունկի շնորհիվ տարածքը մաքրվեց՝ ազատվելով տարիներ շարունակ կուտակված շինարարական աղբից։
Մշտադալար և տերևաթափ տնկիները տարածքին կհաղորդեն, բարեկարգ, խնամված տեսք, ինչպես նաև կհարստացնեն տեղանքը թթվածնով։

Об этом на своей странице в Facebook написал заместитель мэра Еревана Тигран Авинян. «Сегодня мы начали программу посадки около 12 гектаров леса.
Посадка деревьев, проведенная по инициативе НКО «Озеленение и защита окружающей среды», обогатила территорию около 4500 видами деревьев, и в то же время была построена совершенно новые системы полива и орошения протяженностью 7000 метров.
В состав саженцев входят придорожные яворы, виды можжевельника, альбиция, хвойные деревья, шелковица, дикорастущие фруктовые деревья, а также специальные породы деревьев для придания эстетического вида придорожным участкам плантации, приобретенной мэрией Еревана.
Благодаря посадке деревьев территория была расчищена, избавившись от накопившегося за годы строительного мусора.
Вечнозеленые и листопадные саженцы придадут участку аккуратный, ухоженный вид, а также обогатят участок кислородом.