Օվերն–Ռոն–Ալպ շրջանային խորհրդի աջակցությամբ բացվել է նոր հրուշակագործության լաբորատորիա
Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ, քաղաքապետի պաշտոնակատար Լևոն Հովհաննիսյանը, ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արաքսիա Սվաջյանի, ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի առաջին տեղակալ Ռուբեն Սարգսյանի և Ֆրանսիայի Օվերն-Ռոն-Ալպ շրջանային խորհրդի փոխնախագահ Ֆիլիպ Մոնիեի հետ այցելել է «Ֆրանս-հայկական մասնագիտական ուսումնական կենտրոն»:
Հյուրերը շրջել և ծանոթացել են կենտրոնի պայմաններին և հնարավորություններին, որտեղ այսօր մանագիտական կրթություն է ստանում շուրջ 200 սան:
Օվերն–Ռոն–Ալպ շրջանային խորհրդի աջակցությամբ կենտրոնում բացվել է նոր՝ հրուշակագործության լաբորատորիա:
2022թ. Երևանի և Լիոնի քաղաքապետարանների միջև ստորագրված փոխըմբռնման հուշագրով կողմերը գործուն աջակցություն պետք է ցուցաբերեն «Ֆրանս-հայկական մասնագիտական ուսումնական կենտրոնի» զարգացման ծրագրերին, այդ թվում շենքային պայմանների բարելավմանը:

A new confectionery laboratory has been opened with the support of the Auvergne-Rhône-Alpes Regional Council
Levon Hovhannisyan, the first deputy mayor of Yerevan, acting mayor; Araxia Svajyan, the RA deputy minister ofMESCS; Ruben Sargsyan, the RA first deputy minister of labor and social affairs; and Philippe Monnier, the vice president of the Auvergne-Rhone-Alpes regional council of France, visited the "French-Armenian vocational training center" :
The guests toured and familiarized themselves with the conditions and possibilities of the center, where today, about 200 students are receiving technical education.
With the support of the Auvergne-Rhone-Alpes regional council, a new confectionery laboratory was opened in the center.
According to the memorandum of understanding signed between the municipalities of Yerevan and Lyon in 2022, the parties must actively support the development programs of the "French-Armenian Vocational Training Center," including improving building conditions.