Նորք-Մարաշում կկառուցվի սպորտային նոր համալիր. Տիգրան Ավինյան (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
«Նորք-Մարաշը տարբերվում է Երևանի մյուս վարչական շրջաններից իր տարածքով և բնակչությամբ, սակայն այստեղ էլ բնակիչները կիսում են նույն հոգսերը և ունեն նույն խնդիրները, ինչ մեր մյուս քաղաքացիները:
Քաղաքապետարանը մի շարք ծրագրեր է նախագծել, որոնք էապես կնպաստեն Նորք-Մարաշի տրանսպորտային ենթակառուցվածքներին և մշակութասպորտային կյանքին:
Հովսեփյան փողոցը և Սարալանջի շրջանցիկ ճանապարհը միացնող նոր ավտոճանապարհի կառուցումը կարևոր այլընտրանքային ուղի է, որի աշխատանքները կսկսենք շուտով:
Եվս մի մասշտաբային ճանապարհային նախագիծ էլ Նոր Նորքից սկիզբ առնող և Նորք Մարաշով անցնող ճանապարհն է, որը միանալու է Մյասնիկյան պողոտային ուղեանցով(էստակադա)՝ էապես թեթևացնելով մի քանի ծանրաբեռնված ուղղություններով երթևեկությունը:
Նոր սպորտային համալիր է կառուցվելու հեռուսաաշտարակի հարևանությամբ, որը նմանօրինակ առաջին կառույցն է լինելու Նորք-Մարաշում:
Ֆուտբոլի նոր մարզադաշտ է կառուցվում 157 դպրոցի հարևանությամբ, իսկ 13-րդ փողոցի մարզադաշտի բարեկարգման համար նախատեսել ենք աշխատանքներ»,- տեղեկացրել է նա ֆեյսբուքի իր էջում:

A new sports complex will be built in Nork-Marash, Tigran Avinyan (PHOTOS)
"Nork-Marash differs from other administrative districts of Yerevan in terms of its territory and population, but here the residents share the same concerns and problems as our other citizens.
The municipality has designed several projects that will significantly contribute to the transport infrastructure and cultural and sports life of Nork-Marash.
The construction of a new highway connecting Hovsepyan Street and Saralanj Bypass is an essential alternative route, the work of which will begin soon.
Another large-scale road project is the road starting from Nor Nork and passing through Nork Marash, which will connect with the Myasnikyan avenue overpass (overpass), significantly easing the traffic in several congested directions.
A new sports complex will be built next to the TV tower, the first such structure in Nork-Marash.
A new football stadium is being built near school 157, and we have planned works for improving the stadium on 13th street," he informed on his Facebook page.