Սթափության կոչ եմ անում քաղաքապետարանի և համայնքային կազմակերպությունների աշխատակիցներին. Տիգրան Ավինյան
Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը «ֆեյսբուքի» իր էջում անդրադարձել է Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի նախկին ղեկավար Սեյրան Մեջլումյանի ու ճարտարապետության և քաղաքաշինության վարչության պետի տեղակալ, վարչության պետի պաշտոնակատար Դավիթ Դալլաքյանի ձերբակալությանը։
«Երևանի քաղաքապետարանում Հակակոռուպցիոն կոմիտեի վերջին գործողությունները ևս մեկ անգամ գալիս են հիշեցնելու, որ պետական, համայնքային և, առհասարակ, հարկատուների հաշվին պաշտոն զբաղեցնելն ինչքան պատվաբեր է, կրկնակի էլ պատասխանատվության բաժին է ենթադրում:
Չցանկանալով խախտել անմեղության կանխավարկածը՝ քննությունից ակնկալում եմ լրիվ և բազմակողմանի բացահայտում. սա է պահանջում Երևանի և երևանցու շահը:
Միևնույն ժամանակ սթափության կոչ եմ անում քաղաքապետարանի և համայնքային կազմակերպությունների անխտիր բոլոր աշխատակիցներին՝ հորդորելով իրենց ջանքերը ծառայեցնել բացառապես մայրաքաղաքին»,- գրել է Տիգրան Ավինյանը:

I call for sobriety to the employees of the municipality and community organizations, Tigran Avinyan
On his Facebook page, Yerevan Deputy Mayor Tigran Avinyan referred to the arrest of Seyran Mejlumyan, the former head of Yerevan Municipality's staff, and Davit Dallakyan, deputy head of the architecture and urban development department and acting head of the department.
"The recent actions of the Anti-corruption Committee in the Yerevan Municipality remind once again that holding a position at the expense of the state, community, and, in general, taxpayers is as honorable as it is; it implies a double share of responsibility.
Not wanting to violate the presumption of innocence, I expect a complete and comprehensive disclosure from the investigation. This is what the interests of Yerevan and the people of Yerevan demand.
At the same time, I call for sobriety to all the indiscriminate employees of the municipality and community organizations, urging them to serve the capital exclusively," Tigran Avinyan wrote.