«Շատ շուտով Երևանում տրանսպորտի խնդիրն էապես կմեղմվի»․ Տիգրան Ավինյան
«237 նոր ավտոբուսները մեկ ամսվա ընթացքում կսկսեն մտնել երթուղի: Այսօր կառավարության նիստում ներկայացրեցի ներկրված ավտոբուսները մաքսատուրքից ազատելու նախաձեռնության հիմնավորումները: Սա անչափ կարևոր որոշում էր, քանի որ համայնքը խնայեց հսկայական միջոցներ, որոնք ուղղվելու են երևանցիների համար կարևոր հարցերի լուծմանը:
Հակիրճ քննարկեցինք նաև չվացուցակների թվայնացման, նոր կանգառների և կանգառասրահների ստեղծման ծրագրերը: Նաև պայմանավորվեցինք անմիջապես նիստից հետո սկսել մետրոյի Աջափնյակի կայարանի ֆինանսավորման ծրագրերի քննարկումները, քանի որ այն մեր քաղաքի տրանսպորտային համակարգի կարևորագույն բաղկացուցիչ է, որի գործարկման արդյունքում կանխատեսում ենք մետրոպոլիտենի ուղևորահոսքի ավելի քան 20% աճ:
Ուրախ եմ արձանագրել, որ շատ շուտով Երևանում տրանսպորտի խնդիրն էապես կմեղմվի արդեն իսկ ներկրված 87 MAN և 150 ZhongTong ավտոբուսների, ինչպես նաև վերանորոգված և երթուղի վերադարձվող Higer ավտոբուսների շահագործմամբ»:

«Очень скоро транспортная проблема в Ереване значительно облегчится». Тигран Авинян
«В течение месяца на маршрут выйдут 237 новых автобусов. Сегодня на заседании правительства я представил обоснование инициативы по освобождению ввозимых автобусов от таможенных пошлин. Это было крайне важное решение, поскольку община сэкономила огромные средства, которые будут направлены на решение важных для ереванцев вопросов.
Мы также кратко обсудили планы по оцифровке расписаний, созданию новых остановок. Мы также договорились приступить к обсуждению планов финансирования станции метро «Ачапняк» сразу после встречи, так как это важная составляющая транспортной системы нашего города, в результате чего мы прогнозируем увеличение пассажиропотока метро более чем на 20%.
Рад сообщить, что очень скоро транспортная проблема в Ереване будет значительно облегчена за счет эксплуатации уже импортированных автобусов 87 MAN и 150 ZhongTong, а также отремонтированных и восстановленных автобусов Higer».