Մետրոյի Աջափնյակ կայարանի կառուցումը կտևի 4 տարի
Երևանի ավագանու նիստում քաղաքապետարանի աշխատակազմի զարգացման և ներդրումային ծրագրերի վարչության պետ Արմեն Հարությունյանն անդրադարձել է մետրոյի Աջափնյակ կայարանի կառուցմանը։
Ներկայացնելով  Երևանի զարգացման 2022 թվականի ծրագրի իրականացման հաշվետվությունը, նա նշել է, թե Աջափնյակ թաղամասում մետրոպոլիտենի նոր կայարանի կառուցումը՝ նախագծի ամբողջական տարբերակը պատրաստ լինելուց հետո, կտևի 4 տարի։
Ըստ Հարությունյանի. «Երևան քաղաքի Աջափնյակ թաղամասում մետրոնպոլիտենի կայարան կառուցելու նպատակով 2022 թվականի օգոստոսին «Մետրոգիպրոտրանս» ընկերության կողմից հանձնվել են նախագծանախահաշվային փաստաթղթերի կազման 1-ին փուլի արդյունքները և նախնական հաշվետվությունները, որտեղ ներկայացվել են սխեմատիկ երկու տարբերակները։ Ըստ նախնական գնատահատականի՝ նախագծի ամբողջական տարբերակը պատրաստ լինելուց հետո շինարարական աշխատանքը կտևի մոտ 4 տարի»։

На заседании Совета старейшин Еревана начальник отдела развития и инвестиционных программ аппарата мэрии Армен Арутюнян коснулся вопроса строительства станции метро «Ачапняк».
Представляя отчет о реализации плана развития Еревана на 2022 год, он отметил, что строительство новой станции метро в Ачапнякском районе после того, как будет готова полная версия проекта, займет 4 года.
По словам Арутюняна. «Для строительства станции метро в Ачапнякском районе города Еревана в августе 2022 года компанией «Метрогипротранс» были представлены результаты 1-го этапа подготовки проектно-сметной документации и предварительные отчеты, где были представлены два варианта схемы. По предварительной оценке, после того, как будет готова полная версия проекта, строительные работы продлятся около 4 лет».