Արվեստի լեզուն խոսուն է բոլոր ժամանակներում․ քաղաքապետարանում հյուրընկալվել է քանդակագործ Ալբերտ Վարդանյանը
Քաղաքապետի առաջին տեղակալ Լևոն Հովհաննիսյանը հյուրընկալել է քանդակագործ, մարտի 1-ի զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշարձանի հեղինակ Ալբերտ Վարդանյանին:
Շնորհակալություն հայտնելով արվեստագետին՝ Լևոն Հովհաննիսյանն ընդգծել է, որ արվեստի լեզուն խոսուն ու ազդեցիկ է բոլոր ժամանակներում և հեղինակի աշխատանքը ազգային միասնականության յուրօրինակ կոչ է: Ալբերտ Վարդանյանը, պատմելով «Ազդեցություն և հակազդեցություն» գործի մասին, նշել է, որ այն իր համար ավելին է, քան պարզապես արվեստի գործ, այն պատմություն է անցյալի մասին և խորհուրդ՝ ապագայի համար:
Զրույցի ընթացքում Լևոն Հովհաննիսյանը, հանդիպմանը ներկա քաղաքապետարանի մշակույթի և տուրիզմի վարչության պետ Գոշ Սարգսյանն ու Ալբերտ Վարդանյանը խոսել են նաև առաջիկա անելիքների մասին, քննարկել ստեղծագործական նոր համատեղ նախագծերի հնարավորությունները:

The language of art is eloquent at all times; Sculptor Albert Vardanyan was hosted in the municipality
First Deputy Mayor Levon Hovhannisyan hosted sculptor Albert Vardanyan, author of the monument commemorating the victims of March 1.
Expressing his gratitude to the artist, Levon Hovhannisyan emphasized that the language of art is eloquent and influential at all times, and the author's work is a unique call for national unity. Albert Vardanyan, talking about the work "Influence and Counteraction," noted that for him, it is more than just a work of art; it is a story about the past and a recommendation for the future.
During the conversation, Levon Hovhannisyan, Gosh Sargsyan, and Albert Vardanyan, the head of the culture and tourism department of the municipality who were present at the meeting, also discussed the upcoming tasks and discussed the possibilities of new joint creative projects.