Հաղթանակ թաղամասում խնդիրները բազմաթիվ են, բայց կարողացանք լուծումներ գտնել. Տիգրան Ավինյան (լուսանկարներ)
Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
«Ամփոփեցինք Մալաթիա-Սեբաստիա շրջայցը՝ նաև հանդիպելով Հաղթանակ թաղամասի (4-րդ գյուղ) բնակիչներին: Ուրախ եմ, որ այս հանդիպումների արդյունքում կարողացանք մի շարք խնդիրներին լուծումներ տալ:
Կբարեկարգվի 82 մանկապարտեզի բակը:
Կվերանորոգվի Էներգետիկների թաղամասի մանկապարտեզը և կբարեկարգվեն բակն ու ֆուտբոլի դաշտը:
Կբարեկարգվի նաև Արարատյան զանգվածում գտնվող 152 դպրոցի բակը:
Վահան Զատիկյանի անվան մարզադպրոցը, որ գտնվում է անմխիթար վիճակում, ամբողջությամբ կվերանորոգվի:
Օրբելյանի անվան արվեստի դպրոցի շինության տարածքը կընդլայնվի՝ ապահովելու երաժշտական կրթություն ստացող երեխաների հարմարավետ ուսումը:
Հարավ-արևմտյան թաղամասի մի շարք հասցեների կոյուղատարեր ամբողջությամբ կփոխարինվեն:
Հաղթանակ թաղամասում վերջին 30 տարիների ընթացքում կուտակված խնդիրները բազմաթիվ են, բայց կարողացանք բնակիչների հետ քննարկումների արդյունքում լուծումներ գտնել: Այստեղ նաև կառուցելու ենք մայթեզր 1-ին փողոցում, որը թաղամասի ստեղծման օրվանից պարզապես չի եղել»:

В районе Ахтанак много проблем, но нам удалось найти решения. Тигран Авинян (фото)
«Мы завершили обход Малатия-Себастия итоговой встречей с жителями района Ахтанак (4-й поселок). Я рад, что в результате этих встреч нам удалось найти пути решения ряда проблем.
Будет благоустроен двор детского сада №82.
Детский сад в районе энергетиков отремонтируют, благоустроят двор и футбольное поле.
Также будет благоустроен двор школы 152 Араратского массива.
Спортивная школа имени Ваана Затикяна, находящаяся в плачевном состоянии, будет полностью отремонтирована.
Площадь здания Школы искусств имени Орбеляна будет расширена, чтобы обеспечить комфортную учебу детей, получающих музыкальное образование.
Канализационные трубы по ряду адресов в юго-западном районе будут полностью заменены.
В районе Ахтанак накопилось много проблем за последние 30 лет, но в результате обсуждений с жителями мы смогли найти решения. Мы также построим здесь тротуар на 1-й улице, которого просто не было с момента создания района».