Հիմնանորոգվել է Երևանի թիվ 82 մանկապարտեզը (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Փոքրիկների համար ստեղծված պայմաններին ծանոթացել են Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Լևոն Հովհաննիսյանը և փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը:
80-ական թվականներին հիմնադրված նախակրթարանը երբևէ չէր հիմնանորոգվել:
Ծրագրի շրջանակում իրականացվել են ջերմամեկուսացման աշխատանքեր, տեղադրվել են ջեռուցման և օդափոխության նոր համակարգեր,  արդիականացվել են ջրամատակարարման և կոյուղու ցանցերը:
Նախագիծն, ի դեպ, հնարավորություն է տվել կրկնապատկել գործող խմբերի թիվը. չորսի փոխարեն այսուհետ մանկապարտեզը կաշխատի ութ խմբով և կընդունի շուրջ 240 փոքրիկի:
Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանում հիմնանորոգումից հետո շահագործման է հանձնվել նաև Երևանի թիվ 179 դպրոցի ֆուտբոլի դաշտը:

Детский сад №82 Еревана отремонтирован (ФОТО)
Первый заместитель мэра Еревана Левон Ованнисян и заместитель мэра Тигран Авинян ознакомились с условиями, созданными для детей.
Дошкольное учреждение, основанное в 80-х годах, никогда капитально не ремонтировалось.
В рамках проекта были проведены теплоизоляционные работы, установлены новые системы отопления и вентиляции, модернизированы сети водоснабжения и канализации.
Кстати, проект позволил вдвое увеличить количество активных групп, вместо четырех, теперь детский сад будет работать с восьми группами и будет принимать около 240 детей.
После капитального ремонта в административном районе Малатия-Себастия сдано в эксплуатацию футбольное поле ереванской школы №179.