Մետրոյի Աջափնյակ կայարանը մոտ չորս տարուց կառուցված կլինի (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
ՀՀ կառավարությունը 1 մլրդ 100 մլն դրամ է հատկացրել ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությանը՝ քաղաքային զարգացման ծրագրերում Աջափնյակի մետրոյի կայարանի կառուցման նախագծանախահաշվարկային աշխատանքների համար։
ՏԿԵ նախարար Գնել Սանոսյանը նշեց, որ աշխատանքները երեք փուլից են բաղկացած. «Առաջին փուլն իրականացվել է, աշխատանքները գտնվում են ընթացքի մեջ, և կարիք կա հաջորդ փուլերի համար վճարել նախագծող ընկերությանը»։
Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը, անդրադառնալով մետրոյի կայարանի կառուցման աշխատանքներին, նշեց, որ, նախնական հաշվարկներով, շինարարությունը տևելու է 48 ամիս․ «Այսինքն, երկու տարում մենք կայարանը կկարողանանք կառուցել»։

Станцию ​​метро «Ачапняк» построят примерно через четыре года (ВИДЕО)
Правительство РА выделило Министерству территориального управления и инфраструктуры РА 1 млрд 100 млн драмов на выполнение проектно-расчетных работ по строительству станции метро «Ачапняк» в градостроительных проектах.
Министр ТУИ Гнел Саносян отметил, что работы состоят из трех этапов. «Первый этап завершен, работы ведутся, и есть необходимость оплаты проектной компании за следующие этапы».
Заместитель мэра Еревана Тигран Авинян, касаясь работ по строительству станции метро, ​​отметил, что, по предварительным расчетам, строительство продлится 48 месяцев. — Другими словами, мы сможем построить станцию ​​за два года».