Երևանում ճոպանուղին կկառուցվի
Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը կառավարության նիստում անդրադարձել է Երևանում ճոպանուղու կառուցման նախագծին։ Նա ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանից հետաքրքրվել է, թե որ փուլում է ճոպանուղու կառուցման նախագիծը․ «Ավարտական։ Հիմա ամփոփում ենք, ձևավորում ընդհանուր պատկերը, և շուտով ծրագիրը կհասնի կառավարությանը»,- հայտնել է Վահան Քերոբյանը։
Տիգրան Ավինյանն էլ արձագանքել է. «Ենթակառուցվածքների ներդրման մասով պայմանավորվածությունը հետևյալն է։ Ներդրողները պատրաստ են ճոպանուղու կառուցման համար ներդնել մինչև 20 մլն դոլար։ Եթե գումարը դրանից ավել կլինի, ինչը քիչ հավանական է, այդ դեպքում ենթակառուցվածքային ծրագրով էկոնոմիկայի նախարարությունը կարող է միջամտել»։
Ըստ Տիգրան Ավինյանի՝ Երևանի մանկական երկաթուղում ներդրողը պատրաստ է նաև ճոպանուղի կառուցել, որի համար 20 մլն դոլար կհատկացվի։

В Ереване построят канатную дорогу
Заместитель мэра Еревана Тигран Авинян коснулся проекта строительства канатной дороги в Ереване на заседании правительства. Он поинтересовался у министра экономики РА Ваана Керобяна об стадии строительства канатной дороги. " Сейчас мы подводим итоги, формируем общую картину, и вскоре план дойдет до правительства ", - сказал Ваан Керобян.
Отреагировал и Тигран Авинян. «Соглашение о реализации инфраструктуры заключается в следующем. Инвесторы готовы вложить в строительство канатной дороги до 20 миллионов долларов. Если сумма будет больше, что маловероятно, то Минэкономики может вмешаться в инфраструктурную программу».
По словам Тиграна Авиняна, инвестор Ереванской детской железной дороги также готов построить канатную дорогу, на что будет выделено 20 миллионов долларов