Անցկացվել է ազատ ոճի ըմբշամարտի բաց առաջնություն
Երևանի քաղաքապետարանի կողմից փետրվարի 20-23 ը Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում անցկացվել է ազատ ոճի ըմբշամարտի բաց առաջնություն՝ նվիրված ըմբշամարտիկ, Հայաստանի վաստակավոր մարզիչ Լյովա Վարդանյանի հիշատակին:
Արդեն 2-րդ անգամ անցկացվող միջազգային մրցաշարին այս տարի մասնակցել է 7 երկրի 130 մարզիկ: Մարզական ստուգատեսին երևանցի մարզիկները նվաճել են 9 մեդալ, ընդ որում, 57 կգ քաշային Առաքել Մովսեսյանը և 61 կգ քաշային Էդիկ Հարությունյանը զբաղեցրել են առաջին հորիզոնականներ: Տարբեր հարգի մեդալներ են նվաճել նաև Անդրանիկ Ավետիսյանը, Դավիթ Մարգարյանը, Անուշավան Բարսեղյանը, Մենուա Յարիբեկյանը, Ռազմիկ Սիմոնյանը, Կնյազ Իբոյանը, Սերգեյ Սարգսյանը։
57 կգ քաշային կարգում հաղթող Առաքել Մովսեսյանը պարգևատրվել է նաև հատուկ մրցանակով, քանի որ այդ քաշային կարգում ժամանակին հանդես է եկել երջանկահիշատակ Լյովա Վարդանյանը: Հաղթող մարզիկներին պարգևատրել են Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Տիգրան Ավինյանը, Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Գևորգ Սիմոնյանը, ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Կարեն Գիլոյանը, Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի սպորտի և երիտասարդության հարցերի վարչության պետ Արսեն Մակվեցյանը, մարզաշխարհի անվանի մարզիկներ և մարզիչներ։

Состоялся открытый чемпионат Армении по вольной борьбе
20-23 февраля мэрия Еревана провела открытый чемпионат по вольной борьбе в спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна, посвященный памяти , борца, заслуженного тренера Армении Левы Варданяна.
В этом году в международном турнире, который проводится во второй раз, приняли участие 130 спортсменов из 7 стран. Ереванские спортсмены завоевали на спортивных испытаниях 9 медалей, а первые места заняли Аракел Мовсесян (57 кг) и Эдик Арутюнян (61 кг). Различные почетные медали завоевали также Андраник Аветисян, Давид Маргарян, Анушаван Барсегян, Менуа Ярибекян, Размик Симонян, Князь Ибоян, Сергей Саргсян.
Аракел Мовсесян, победитель в весовой категории 57 кг, также был удостоен специального приза, так как  Лева Варданян когда-то выступал именно в этой весовой категории. Спортсменов-победителей наградили заместитель мэра Еревана Тигран Авинян, заместитель мэра Еревана Геворг Симонян, заместитель министра ОНКС РА Карен Гилоян, начальник отдела спорта и по делам молодежи мэрии Еревана Арсен Маквецян, известные спортсмены и тренеры.