Վերաբացվել է «Հաղթանակ» զբոսայգու Սահմանապահների փառքի ծառուղին (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի հրամանատար Արման Մարալչյանի հետ միասին մասնակցել է «Հաղթանակ» զբոսայգու Սահմանապահների փառքի ծառուղու վերաբացման հանդիսավոր արարողությանը:
2022թ. շինբարեկարգման ծրագրերով համայնքը նախաձեռնել էր ծառուղու հիմնանորոգման աշխատանքներ. անցկացվել են արտաքին լուսավորության և ոռոգման նոր համակարգեր, կառուցվել են ճեմուղիներ, տեղադրվել նստարաններ, կանգնեցվել է խորհրդանշական արձան՝ հայ սահմանապահն իր շան հետ: Հուշակոթողի հեղինակն, ի դեպ, ապրիլյան պատերազմի մասնակից, գեղանկարիչ, քանդակագործ Գևորգ Վահանյանն է:
Ներկաներին ուղղված ողջույնի խոսքում Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը նշել է, որ երևանյան այս անկյունն առանձնակի խորհուրդ ու կարևորություն ունի։
«Սահմանապահը, սահմանին կանգնած մեր զինվորը մեր սրտում միշտ իր հատուկ տեղն ունի։ Ծառուղին նշանավորում է մեր սերն ու հարգանքը դեպի սահմանապահ, և այն մեր երախտիքի տուրքն է նրանց»,- նշել է Տիգրան Ավինյանը։

В парке «Ахтанак» вновь открыта Аллея славы пограничников (ФОТО)
Заместитель мэра Еревана Тигран Авинян вместе с командующим пограничными войсками СНБ РА Арманом Маралчяном принял участие в торжественной церемонии открытия Аллеи Славы пограничников в парке «Ахтанак».
В 2022 году община инициировала капитальный ремонт аллеи с проектами благоустройства. установлены новые системы наружного освещения и орошения, проложены аллеи, установлены скамейки, установлена ​​символическая статуя: армянский пограничник со своей собакой. Кстати, автор мемориала - Геворг Ваганян, живописец и скульптор, участник Апрельской войны.
В своем приветственном слове к собравшимся заместитель мэра Еревана Тигран Авинян отметил, что этот уголок Еревана имеет особое значение и символизм.
«Пограничник, наш солдат, стоящий на границе, всегда занимает особое место в наших сердцах. Эта дорога свидетельствует о нашей любви и уважении к пограничникам, и это наша дань уважения им ", - сказал Тигран Авинян.