«Երևան-Խելացի քաղաք» գագաթնաժողովը կհամախմբի Հայաստանի և արտերկրի տեղեկատվական տեխնոլոգիաների մասնագետներին
Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հյուրընկալել է էստոնական Proud Engineers ընկերության ներկայացուցիչներ Անդրես Կութին և Ֆլորիան Մարկուսին։
«Երևանի թվային վերափոխումը քաղաքի զարգացման կարևոր և անխուսափելի բաղադրիչ է:
«Երևան-Խելացի քաղաքը» մայրաքաղաքի թվային զարգացման գաղափարների և դրանց իրականացման հարթակ է, որտեղ այսօր հյուրընկալեցինք էստոնական Proud Engineers ընկերության ներկայացուցիչներ Անդրես Կութին և Ֆլորիան Մարկուսին: Ոլորտի փորձառու միջազգային մասնագետների ներգրավումը այս գործընթացում մեզ օգնում է ճիշտ կառուցել և իրագործել մեր թվային նախագծերը:
Քննարկեցինք նաև կազմակերպչական հարցեր «Երևան-Խելացի քաղաք» գագաթնաժողովի վերաբերյալ, որը կհամախմբի Հայաստանի և արտերկրի տեղեկատվական տեխնոլոգիաների մասնագետներին սմարթ քաղաքի գաղափարի իրագործման շուրջ»,- տեղեկացրել է Տիգրան Ավինյանը ֆեյսբուքի իր էջում:

The "Yerevan-Smart City" summit will bring together information technology specialists from Armenia and abroad
21 February, 17:58
Yerevan Deputy Mayor Tigran Avinyan hosted Andres Kut and Florian Markus, representatives of the Estonian company Proud Engineers.
"The digital transformation of Yerevan is an essential and inevitable component of the city's development.
"Yerevan-Khelatsi city" is a platform for digital development ideas of the capital and their implementation. Today we hosted representatives of the Estonian Proud Engineers company, Andres Kut and Florian Markus. The involvement of experienced international specialists in this process helps us build and implement our digital projects properly.
We also discussed organizational issues regarding the "Yerevan-Smart City" summit, which will bring together information technology specialists from Armenia and abroad to implement the idea of a smart city," Tigran Avinyan informed on his Facebook page.