Երթևեկության կազմակերպումն առավել անվտանգ ու կանոնակարգված դարձնելու նպատակով էլեկտրոնային համակարգերի ներդրման հետ կապված հարցեր են քննարկվել Երևանի քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանի և չինական «Հայսենս» (Hisense) ընկերության ներկայացուցիչների հետ հանդիպման ընթացքում:
Քաղաքապետն ընդգծել է, որ քաղաքային իշխանությունը հետաքրքրված է և ուսումնասիրում է նոր տեխնոլոգիական լուծումներն ու քայլեր ձեռնարկում խելացի համակարգերի ներդրման ուղղությամբ:
Մերձավոր արևելքում «Հայսենս»-ի վաճառքի տնօրեն Էթան Մային և լուծումների գլխավոր պատասխանատու Ֆրենկի Յանգն, ներկայացնելով ընկերության աշխատանքը նշել են, որ ավելի քան 25 տարվա փորձի շնորհիվ Չինաստանի խոշոր քաղաքների մեծ մասի, այդ թվում Պեկինի երթևեկությունը կազմակերպվում է հենց ընկերության խելացի համակարգերով: Հյուրերը ներկայացրել են նաև Երևանում կատարված որոշակի ուսումնասիրությունները:
Լուսացույցերի թողունակության ռացիոնալ կառավարումը թույլ կտա ավելացնել միջին արագությունը՝ միաժամանակ բարձրացնելով երթևեկության անվտանգությունը: Մասնագետները նաև համոզմունք են հայտնել, որ նոր համակարգի ներդրումը էապես կնպաստի քաղաքի էկոլոգիական խնդրի լուծմանը:

В ходе встречи с мэром Еревана Грачья Саргсяном и представителями китайской компании «Hisense» были обсуждены вопросы, связанные с внедрением электронных систем с целью сделать организацию дорожного движения более безопасной и упорядоченной.
Мэр подчеркнул, что городские власти интересуются и изучают новые технологические решения и предпринимают шаги по внедрению умных систем.
Итан Май, директор по продажам «Hisense» на Ближнем Востоке, и Фрэнки Янг, директор по решениям, представляя работу компании, отметили, что благодаря более чем 25-летнему опыту, трафик в большинстве крупных городов Китая, включая Пекин, организована собственными интеллектуальными системами компании. Гости также представили некоторые исследования, проведенные в Ереване.
Рациональное управление пропускной способностью светофора позволит увеличить среднюю скорость движения при одновременном повышении безопасности движения. Эксперты также выразили уверенность, что внедрение новой системы внесет существенный вклад в решение экологической проблемы города.