Հաշմանդամություն ունեցող մեր քաղաքացիները, առաջին հերթին երեխաները, պետք է ունենան հասարակությանն ինտեգրվելու բոլոր հնարավորությունները. Տիգրան Ավինյան
Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
Հաշմանդամություն ունեցող մեր քաղաքացիները, առաջին հերթին երեխաները, պետք է ունենան հասարակությանն ինտեգրվելու բոլոր հնարավորությունները:
«Քայլ առաջ» Սոցիալական ՀԿ-ն և  Լիարժեք կյանք ՀԿ-ն այն հասարակական կազմակերպություններից են, որոնց աշխատանքը դժվար է գերագնահատել:
Մարիամի հետ այցելեցինք կազմակերպություններ, ծանոթացանք և շփվեցինք աշխատակիցների և երեխաների հետ:
Պայմանավորվեցինք կենտրոններին ներգրավել խնդրի վերաբերյալ առաջիկա հանրային քննարկումներին:
Համայնքը և պետությունը մեծ դեր ունեն այս հարցում՝ սկսած խնդրի հանրային ընկալումից մինչև կրթություն, աշխատատեղեր և մատչելի միջավայր:

Наши граждане с инвалидностью, в первую очередь дети, должны иметь все возможности для интеграции в общество. Тигран Авинян
Наши граждане с инвалидностью, в первую очередь дети, должны иметь все возможности для интеграции в общество.
Общественная организация «Шаг вперед» и общественная организация «Полноценная жизнь» входят в число общественных организаций, работу которых трудно переоценить.
Мы с Мариам посетили организации, ознакомились и пообщались с сотрудниками и детьми.
Мы договорились привлечь центры к предстоящим общественным обсуждениям по этому вопросу.
Большую роль в этом должны сыграть общество и государство, начиная с общественного восприятия проблемы и до образования, рабочих мест и доступной среды.