Առաջին անգամ «Երևանի էլեկտրատրանսպորտ» ընկերության հավաքակայանը կհամալրվի նոր տրոլեյբուսներով (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
1 Փետրվարի, 10:20
Շուրջ յոթ տասնամյակ անց առաջին անգամ «Երևանի էլեկտրատրանսպորտ» ընկերության հավաքակայանը կհամալրվի նոր տրոլեյբուսներով: Համայնքային միջոցներով գնված 15 նոր ու ժամանակակից փոխադրամիջոցները շուտով կլինեն մայրաքաղաքում։
Կուտակված խնդիրներին տեղում ծանոթացել է քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը։ Քաղաքապետը նշել է, որ տրոլյեբուսների քանակը կավելացվի և կլինի ավելի շատ, քան մինչև օրս օգտագործվել է։
«Կարծում եմ ապագան էլեկտրատրանսպորտինն է և պետք է փոփոխություններ իրականացնենք»,- ասդել է քաղաքապետը։

Впервые сборочный пункт компании "Ереван Электрический Транспорт" будет оснащен новыми троллейбусами (ВИДЕО)
1 Февраль, 10:20
Впервые за почти семь десятилетий сборочный пункт компании "Ереванский электрический транспорт" будет оснащен новыми троллейбусами. В ближайшее время в столицу прибудут 15 новых и современных автомобилей, купленных на средства общины.
Мэр Грачья Саргсян на месте ознакомился с накопившимися проблемами. Мэр отметил, что количество троллейбусов будет увеличено и их будет больше, чем было до сих пор.