Էներգաարդյունավետության ծրագրի առաջին փուլում վերակառուցում ենք 12 մանկապարտեզ. Տիգրան Ավինյան (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
23 Հունվարի, 11:14
Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է.
«Աջափնյակի թիվ 47 մանկապարտեզը վերակառուցված և հիմնովին վերանորոգված երրորդ մանկապարտեզն է, որ շահագործման հանձնեցինք: Այսպիսին պետք է լինեն մեր քաղաքի բոլոր մանկապարտեզները:
Եվրոպական ներդրումային բանկի, E5P և Կանաչ կլիմայի հիմնադրամների և ՄԱԶԾ աջակցությամբ իրականացվող Երևանի էներգաարդյունավետության ծրագրի առաջին փուլում վերակառուցում ենք 12 մանկապարտեզ: Ծրագրի երկրորդ փուլում ևս 35 մանկապարտեզներում և 6 պոլիկլինիկաներում իրականացվելու են էներգաարդյունավետության բարձրացման աշխատանքներ»:

In the first phase of the energy efficiency program, we are rebuilding 12 kindergartens; Tigran Avinyan (PHOTOS)
"Ajapnyak kindergarten No. 47 is the third reconstructed and thoroughly renovated kindergarten that we commissioned. All kindergartens in our city should be like this.
We are rebuilding 12 kindergartens in the first phase of the Yerevan Energy Efficiency Project supported by the European Investment Bank, E5P and Green Climate Funds and UNDP. In the second phase of the project, energy efficiency improvement works will be carried out in 35 more kindergartens and 6 polyclinics."