Երևանի և Թեհրանի միջև կստորագրվի քույր քաղաքներ հռչակելու մասին համաձայնագիր
Թեհրանի քաղաքապետ Ալիռեզա Զաքանիի հրավերով Երևանի քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը հունվարի 17-19-ը պաշտոնական այցով կլինի Իրանի Իսլամական Հանրապետության մայրաքաղաքում: Այցի շրջանակում Երևանի և Թեհրանի միջև կստորագրվի քույր քաղաքներ հռչակելու մասին համաձայնագիր:
Երևանի քաղաքապետը հանդիպումներ կունենա Թեհրանի գործընկերոջ՝ Ալիռեզա Զաքանիի և քաղաքային խորհրդի նախագահ Մոստաֆա Չամռանիի հետ: Երևանյան պատվիրակության անդամները կայցելեն նաև քաղաքային տնտեսության կառավարման մի շարք կառույցներ:

At the invitation of Tehran Mayor Alireza Zakani, the delegation headed by Yerevan Mayor Hrachya Sargsyan will pay an official visit to the capital of the Islamic Republic of Iran on January 17-19. Within the framework of the visit, an agreement on declaring sister cities between Yerevan and Tehran will be signed.
The mayor of Yerevan will have meetings with his counterpart in Tehran, Alireza Zakani, and the city council chairman, Mostafa Chamrani. The members of the Yerevan delegation will also visit several city economy management structures.