Երևանում ամփոփվել են Ամանորի և Սուրբ ծննդյան միջոցառումները (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Ամանորի և Սուրբ ծննդյան օրերին քաղաքի ամենահյուրառատ անկյունը Հանրապետության հրապարակն էր ու Երևանի հիմնադրման 2750-ամյակին նվիրված շատրվանների պուրակը՝ իր համերգային ծրագրերով ու Սուրբ ծննդյան տոնավաճառով:
Երևանի քաղաքապետարանի նախաձեռնած տոնական միջոցառումներն ամփոփվեցվին հունվարի 6-ին: Բեմում քաղաքի խորհրդանիշը դարձած արվեստագետներն էին՝ Ռուբեն Հախվերդյանն ու Ֆորշը՝ քաղաքի, մարդկանց ու Երևանում թևածող հավերժական սիրո նոտաներով:
Երևանցիների ու քաղաքի հյուրերի հետ համերգին ներկա էին քաղաքապետի առաջին տեղակալ Լևոն Հովհաննիսյանը, Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը, Կենտրոն վարչական շրջանի ղեկավար Սամվել Ղուկասյանը, քաղաքապետարանի ստորաբաժանումների ղեկավարներ:
«Երեխաների տրամադրությունը երբ տեսնում ենք, հասկանում ենք, որ մեր միջոցառումները ստացվել են: Այս ամենը մուլտիպլիկատիվ էֆեկտ է ունենում, քանի որ հատկապես այս օրերին Երևանում ունենում ենք բազմաթիվ զբոսաշրջիկներ»,-նշում է Լևոն Հովհաննիսյանը:
«Նույնիսկ այն ծանր շրջանով, որ մենք անցնում ենք, դրական տրամադրությունը պարտադիր պայման է քաղաքի, բնակիչների ու հյուրերի համար: Մեր ամանորյա ծրագրերը կարող ենք ստացված համարել: Մշակութային առումով այս տարին, վստահաբար, շատ ավելի հագեցած է լինելու, սպասվում են խոշոր ծրագրեր»,-ընդգծում է Տիգրան Ավինյանը:
Երևանյան մեղեդիները պուրակ էին բերել երիտասարդներին, տարեցներին ու անգամ փոքրերին: Երեկոն տպավորել էր նաև զբոսաշրջիկներին:
«Ունեցել ենք 9 համարգային ծրագիր, որոնց մասնակցել է ավելի քան 30 արտիստ»,-ասում է Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի մշակույթի և տուրիզմի վարչության պետ Գոշ Սարգսյանը:

New Year's and Christmas events were summarized in Yerevan (photos)
On New Year's and Christmas days, the most hospitable corner of the city was Republic Square and the park of fountains dedicated to the 2750th anniversary of Yerevan's founding, with its concert programs and Christmas fair.
The festive events initiated by Yerevan Municipality were concluded on January 6. Ruben Hakhverdyan and Forsh, the artists who have become symbols of the city, were on stage with notes of eternal love for the city, people and Yerevan.
First Deputy Mayor Levon Hovhannisyan, Deputy Mayor of Yerevan Tigran Avinyan, Head of Kentron Administrative District Samvel Ghukasyan, heads of departments of the Municipality were present at the concert along with Yerevan residents and guests of the city.
"When we see the mood of the children, we understand that our events were successful. All this has a multiplier effect, because especially these days we have a lot of tourists in Yerevan," says Levon Hovhannisyan.
"Even with the difficult period we are going through, a positive mood is a must condition for the city, residents and guests. We can consider our New Year's plans received. From the cultural point of view, this year will undoubtedly be much more saturated; big projects are expected," Tigran Avinyan emphasizes.
The Yerevan melodies brought joy to the young, the old and even the little ones. The evening also impressed the tourists.
"We had a 9 concert programs in which more than 30 artists participated," says Gosh Sargsyan, head of the culture and tourism department of Yerevan Municipality.